Це могло бути причиною холери: Андрющенко назвав головну загрозу для людей

30 квітня 2024, 04:31
Читать новость на русском

Гуманітарна ситуація в окупованому Маріуполі стає все гіршою. Попри теплу погоду та відсутність питань з опаленням та електрикою, з'являються інші вкрай важкі проблеми – відсутність грошей та питної води.

Про це 24 Каналу розказав радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко, зауваживши, що вода "приємного" рожевого кольору тече з крана з резервного водосховища. Однак окупаційна влада переконує жителів міста, що таку воду можна пити та навіть надає результати "досліджень", переконуючи, що ця вода – наче бутильована "Моршинська".

Дивіться також Може "вибухнути": Андрющенко пояснив причину сплеску ксенофобії у Маріуполі

"Рожева основа"

Андрющенко наголосив, що насправді все не так і ця вода становить загрозу для людей.

Вода – це основа, і ти можеш набрати води, щоб її пити, але проблема в тому, як готувати. Ми тепер знаємо точно, чому перший спалах холери був саме в школах, адже приготування їжі у великому обсязі точно відбувалося не на очищеній воді, а на звичайній водопровідній, тобто цій рожевій,
– зазначив Петро Андрющенко.

Він додав, що на сьогодні відсутність нормальної питної води в місті є викликом номер один з боку гуманітарної ситуації. Інша величезна проблема – гроші.

Все складно

Радник міського голови Маріуполя розповів, що на окупованій території перестали виплачувати пенсії та соціальну допомогу. Особливо уражені люди, які свого часу отримували пенсію за інвалідністю, адже наразі їм не нараховують виплати по чотири місяці.

Ці люди або утримуються на залишки української пенсії, або навіть складно сказати, як вони виживають. Допомогти немає кому, бо гуманітарні центри позакривались, майже ніхто не отримує додаткову гуманітарну допомогу. Тобто ситуація достатньо складна,
– сказав Андрющенко.

За його словами, окрім проблем із водою та грошима, у Маріуполі в районі площі Свободи встановили черговий намет російських військових разом із поліцією. Вони зупиняють всі автомобілі, а також частково зупиняють чоловіків для перевірки їхніх даних та документів.

Судячи з усього, ми бачимо перший прояв звірки мобілізаційних даних та призовної компанії. Врешті-решт вони не стали чекати до травня, а почали до свят, тому подивимось, що буде далі,
– підсумував радник міського голови Маріуполя.

Спалах холери у Маріуполі: що відомо

  • Ще у 2022 році міський голова Маріуполя Вадим Бойченко зауважив, що місто перебуває на межі спалахів холери та дизентерії. Все це – через тисячі стихійних поховань загиблих унаслідок російського вторгнення, розкидане сміття, відходи, руйнації будівель, відсутність лікарень, а також погодні умови, оскільки через дощ весь розмитий ґрунт потрапляє до річок, колодязів, криниць та інших джерел, звідки люди беруть воду.
  • Розвідка Великої Британії заявила, що Маріуполю загрожує великий спалах холери, а поодинокі випадки холери були зареєстровані ще з травня 2022 року, хоча востаннє епідемія холери в Україні була у 1995 році.
  • У квітні 2024 року у Маріуполі виявили масові випадки захворювання холерою серед дітей. Є інформація з різних шкіл про 10 хворих. Однак окупаційна влада Донецької області запевнила людей, що "такого немає".