Військові поселення росіян при цьому почали відмежовувати від жителів міста, намагаючись вберегти життя окупантів від спалахів інфекцій. Про це повідомили на офіційній сторінці законної Маріупольської міської ради у телеграмі 17 червня.

Читайте також Знову виправдовується: Путін назвав причину війни проти України

Маріуполь на межі спалахів холери та дизентерії

Законний міський голова Маріуполя Вадим Бойченко розповів, що у місті зараз є тисячі стихійних поховань загиблих унаслідок російського вторгнення маріупольців і разом з тим не працює каналізація.

Зараз у регіоні підвищується температура повітря і почали йти дощі – весь розмитий ґрунт потрапляє до річок, колодязів, криниць та інших джерел, звідки люди беруть воду.

Це може спричинити тисячі смертей маріупольців. 100 тисяч жителів просто тримають у гетто. Переважна більшість з них – пенсіонери. Вони хочуть, але не можуть виїхати,
– заявив Бойченко.

Міський голова також підкреслив, що росіяни разом з колаборантами не вживають дієвих заходів щодо порятунку життя і здоров'я мешканців міста. Маріуполь окупанти просто закрили на карантин, обмежили доступ мирного населення до річки та моря.

При цьому всі лікарні у місті пошкоджені або зруйновані, а все вціліле медичне обладнання загарбники вивезли до тимчасово окупованого Донецька. "Єдине, що вони намагаються зробити – це врятувати власні життя, а до маріупольців їм немає ніякого діла", – підсумував Бойченко.

Останні новини з Маріуполя: коротко

  • Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко розповів, що у місті по 10 – 15 людей щодня звертаються до лікарень із симптомами холери або дизентерії. Маріупольці скаржаться на діарею, головний біль та блювоту. При цьому окупанти вивезли з міста всі реагенти для тестування хворих та антибіотики. Замість лікування маріупольців просто відправляють додому.
  • Нещодавно стало відомо про ще 4 дітей, які загинули у Маріуполі унаслідок дій російських окупантів. Від обстрілів загарбників жертвами цинічної війни Росії стали двоє 12-річних дівчаток та один хлопчик, а також дівчинка 5 років.
  • Завдяки "асвабадітєлям", маріупольці тепер змушені прати свої речі у калюжах. Загарбники зробили все, аби місцеві мешканці жили у злиднях.
  • Разом з тим окупанти вдарили ракетою по вагону, який віз гуманітарну допомогу жителям Маріуполя.

Зверніть увагу – мер Миколаєва розповів про жахливі наслідки "прильотів" по місту: дивіться відео