Новий ІЛ-22 не побудують: як на росіян вплине мінусування авіації вагнерівцями
Під час заколоту ПВК "Вагнер" збили унікальний літак ІЛ-22 Повітряно-космічних сил Росії. Його називали повітряним командним пунктом. Побудувати новий росіяни вже не зможуть.
Про це 24 Каналу сказав військовий експерт Петро Черник. Радіолокаційне устаткування літака мало змогу координувати роботу російської авіації в конкретному регіоні. На борту перебувало 10 членів екіпажу.
Читайте також: День пробної громадянської війни: скільки авіації втратила Росія у протистоянні Пригожину
ІЛ-22 мав унікальну бортову апаратуру. Створити точно такий літак росіянам вже не вдасться. Окрім того, збито було як мінімум два гелікоптери, їх замінити також не зможуть.
Військовий експерт Петро Черник розповів про втрати російської авіації: дивитись відео
Втрати більші, ніж в Афганістані
Як закликав Черник, розслаблятися не варто – міцності у росіян ще достатньо. На початку війни у них було 1400 одиниць класичної авіації й понад 900 одиниць гелікоптерів різного класу.
Втрати дуже суттєві, безпрецедентні, за всю війну в Афганістані Радянський Союз втратив приблизно 120 літаків і так само гелікоптерів. Ми розуміємо, що річні втрати такої техніки поза 300 одиниць кожного класу – це дуже хороші результати,
– сказав Черник.
Таким чином росіяни показують, що готові кидати в бій абсолютно все. Тому ще є що знешкоджувати Збройним Силам України.
Наслідки "перевороту" для росіян
- Хоч російське міноборони узагалі не повідомляло про будь-які втрати чи пошкодження. Очевидно, що такі дії "заколотників" обійдуться Кремлю – дорого.
- Три вертольоти Мі-8 радіоелектронної боротьби, один транспортний Мі-8, два ударні вертольоти Ка-52 та Мі-35М і два броньовики КамАЗ і "Тигр". Практично всі повітряні судна були збиті вранці в суботу, 24 червня.
- "Заколот" власника ПВК "Вагнера" Євгєнія Пригожина добряче налякав росіян. Деякі з тамтешнього населення поспіхом намагалися виїхати в Казахстан, Вірменію, Грузію та інші безпечніші місця.