Як політична криза у Південній Кореї може вплинути на відносини з Україною

4 грудня 2024, 15:28
Читать новость на русском

У вівторок, 3 грудня, президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив про введення в країні надзвичайного воєнного стану, щоб уникнути імпічменту. Річ у тім, що спочатку в парламенті почали готувати ґрунт для відставки лідера. Основним ініціатором була Демократична партія, яка має у парламенті більшість.

Депутати скасували воєнний стан у Південній Кореї. Кореєзнавець, голова товариства Україна – КНДР Микола Поліщук озвучив 24 Каналу думку, що на сьогодні конфлікт завершився, усе відбувається у правовому полі.

До теми Міністр оборони Південної Кореї подав у відставку після введення воєнного стану

"Я б не сказав, що є якісь шанси на ескалацію цього конфлікту. Сторони позначили свої позиції. Що буде далі? Я не думаю, що президент якось зможе тепер вплинути на депутатів парламенту. А депутати отримають значно серйозніші козирі для того, щоб зробити імпічмент президенту", – припустив він.

Вплив ситуації на відносини з Україною

Микола Поліщук зазначив, що у Демократичній партії Південної Кореї багато хто орієнтується, якщо не на дружбу, то на співробітництво та мирне співіснування з КНДР. Ця політична сила була головною причиною, чому південнокорейський уряд не дуже активно допомагав Україні.

Ця партія фактично послуговується російськими наративами. Вона відверто залякує південнокорейців, що начебто президент буде відправляти війська воювати в Україну. Вони пускають усілякі фейки через візит Рустема Умєрова (міністр оборони України – 24 Канал) до Сеула тощо,
– сказав кореєзнавець.

За його словами, південнокорейська Демократична партія – не найбільш дружня до України політична сила. Те, що вона зміцнює свої позиції, не сприятиме нормальному конструктивному дальшому діалогу із Південною Кореєю.

"Загалом будь-яка нестабільність в Південній Кореї також нам не на руку. Це послаблює нашого потенційного союзника. І примушує США та інші країни-союзники України розриватися, дивитися, що відбувається на Сході", – підкреслив голова товариства Україна – КНДР.

Демократична партія претендує на те, щоб повністю взяти у руки владу у Південній Кореї. Вони контролюють парламент та мають певну підтримку серед народу. Президент Юн Сок Йоль має не дуже великий рейтинг. Згідно з певними опитуваннями, він складає 20 – 25%.

"Які будуть наслідки від такої зміни влади? Я не сказав би, що катастрофічні, що тут потрібно впадати в якусь паніку. Трохи погіршаться, можливо, у нас відносини із Сеулом", – додав Поліщук.

Допомога Україні від Сеула

Відповідно до опитувань, приблизно 80% південнокорейців проти надання зброї для України. Голова товариства Україна – КНДР пояснив, що це думка виборців Демократичної партії. Ті 20%, які виступають за допомогу Україні – це електорат президента Юна Сок Йоля. Однак є сценарій, за якого Демократична партія може бути за поставки зброї для нашої держави.

Думаю, що найбільш ймовірний варіант, що співробітництво між нами та Південною Кореєю при новій владі залишиться – це якщо Росія почне сильно допомагати економічно чи військово КНДР. Якщо вони побачать, що Росія допомагає розвитку Північної Кореї, передає технології, розвиває їхній ВПК, передає озброєння,
– вважає Поліщук.