Має розвалитися увесь Іран: чи можна зупинити виробництво дронів "Shahed"
У ніч на 28 травня Україна пережила 14-ту повітряну атаку росіян з початку травня. Найбільше дісталося Києву. По столиці у декілька хвиль випустили 54 дрони-камікадзе типу "Shahed-136/131", які виготовляє Іран і постачає Росії. Виробництво дронів можна зменшити, але зупинити повністю – ні.
Це 24 Каналу відзначив військовий експерт, офіцер армії оборони Ізраїлю Ігаль Левін. Разом з тим він пояснив, які процеси можуть бути на користь Україні.
Читайте також Нічна атака "Шахедами": у Повітряних силах розповіли про специфіку запуску дронів-камікадзе
Примітивний дрон
Будь-який санкційний тиск на країни-посіпаки Росії буде на користь Україні, зазначає Левін. Наприклад, це може вплинути на виготовлення балістичних ракет, де треба складні компоненти. Авіацію та флот, де також вони потрібні. Утім, на виробництво іранських дронів "Shahed" – ні. Можна зменшити їхню кількість, але зупинити повністю процес виробництва неможливо.
Це розхідний матеріал, дешевий дрон. Має увесь Іран зруйнуватися, аби це зупинити,
– відзначив військовий експерт.
Утім, повертаючись до процесів, які будуть на користь Україні, Ігаль Левін згадав сутичку талібів на кордоні з Іраном. Це може відволікти увагу іранців від інших задач.
Ігаль Левін про атаку Москви дронами: дивитись відео
Чому Росія атакує Україну дронами: основні новини
- Останні масовані удари по Україні та зокрема по Києву Росія здійснювала за допомогою дронів. Це може свідчити про те, що країна-терористка зуміла налагодити стабільний ланцюжок постачання з Ірану. Або значним зменшенням запасів крилатих ракет.
- Крім дронів "Shahed" Росія запускала по Україні 16 травня безпілотники SuperCam. Це потужні розвідувальні дрони. Їх росіяни виробляють з компонентів інших держав. Такі БпЛА країна-агресорка використовує з перших днів повномасштабного вторгнення, але раніше окупанти мали їх в обмеженій кількості.
- Натомість й в Україні готують наземні ударні дрони-камікадзе. Їхні випробування пройшли успішно.