Історія підказує: чи можуть протести в Ірані обернутися поваленням терористичного режиму

19 жовтня 2022, 17:06
Читать новость на русском

Якщо протести в в Ірані продовжаться, то влада почне хитатися. Через це керівництво країни знайшло в Росії клієнта та опору.

Про це для 24 каналу розповів заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов. Він зазначив, що іранський досвід протестів показує, що вони можуть бути стійкими й тривати роками.

До теми Ірану вже майже послабили санкції: чому він пішов на постачання зброї Росії

"Якщо вони не вщухатимуть, то можуть повалити чинну владу. Коли з'явиться структурованість, лідери, організація. Умовно кажучи, 3 мільйони людей на вулицях Тегерану й ісламська республіка Іран буде демонтована", – сказав Данилов.

Зверніть увагу – що відбувається в Ірані: дивіться відео

Що потрібно для успішного протесту

За словами Данилова, причина того, що досі немає чітких результатів протестів, у відсутності лідера, організації, самоорганізованості.

Організація з'явилася, але на низовому рівні. Немає національного лідера, немає національної структури. Згадайте Майдан – є різні сотні, є волонтери й все вибудовують. Без цього ми б не вистояли й не перемогли б, – сказав експерт.

Він додав, що зараз етап, на якому побачимо, чи зможе іранське суспільство щось подібне зробити. Якщо так, то у них є шанс виграти.

Чому протестують іранці

В Ірані протести почалися у вересні 2022 року. Тоді поліція моралі вбила 22-річну Махсу Аміні за неправильно одягнений хіджаб. Мітингувальники вийшли на акції проти поліцейського насильства та влади країни.