Яку найбільшу загрозу становить іранська ракета: пояснення експерта
Схоже, у росіян закінчуються запаси зброї. Тож вони можуть отримати іранські балістичні ракети Fateh-110 і Zolfaghar SRBM вже у листопаді.
Наразі у розвідці не підтвердили надходження ракет до Росії, однак вони несуть одну головну загрозу. Про це 24 каналу розповів колишній співробітник СБУ, експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.
Увага Розвідка США вважає, що Іран попросив Росію допомогти з ядерною програмою, – СNN
За його словами, найбільш небезпечний момент, пов'язаний з іранськими ракетами, це кількість, яку можуть передати Росії.
Сам по собі іранський дрон не несе багато вибухівки на борту. Однак через масовість запусків – це велика проблема. З ракетами ситуація інша,
– наголосив Ступак.
Наскільки можуть бути якісні ці ракети
Також є багато побоювань, нібито ці ракети не можуть збити сучасні засоби протиповітряної оборони. Однак якщо розмірковувати раціонально, то це не так. Враховуючи навіть те, що ці ракети створюють ті ж люди, що й дрони. Ступак навіть переконаний, що їх виготовляє одна й та сама державна установа.
"Я більш ніж упевнений, що іранські ракети та Shahed-136 створюють з тих самих матеріалів. Іран не має можливість привозити спеціальні та окремі елементи для виготовлення цієї зброї, оскільки країна перебуває під санкціями вже 30 років", – вважає фахівець.
Тож головна загроза, яка залишається, це кількість ракет, які можуть придбати росіяни. Однак, як підкреслив експерт, війни перемагають не кількість, а якість. Останнє – на нашому боці.
Повністю стрім зі Ступаком про іранські ракети та шалені втрати росіян: дивіться відео
Як Іран допомагає Росії у війні проти України
- Нещодавно президент Ізраїлю Іцхак Герцоґ під час візиту в США навів докази, що Росія використовує у війні проти України іранські безпілотники.
- Росія планувала отримати від Ірану до 2,4 тисячі дронів-камікадзе Shahed-136. Проте іранська сторона може не виконати умови контракту. Міністр оборони України Олексій Резніков розповів, що у першій партії, яку Іран передав країні-агресорці, було приблизно 300 дронів.
- Військовий експерт Роман Світан зауважив, що відповідні безпілотники в майбутньому могли працювати й по Ізраїлю. І це могло б завдати проблем країні.
- Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк звернувся до західних партнерів. Він закликав їх знищувати виробництва, де створюють іранські дрони-камікадзе.