Примусова паспортизація на ТОТ: Верещук дала пораду, що суперечить словам Лубінця

1 травня 2023, 16:27
Читать новость на русском

Кремлівський диктатор нещодавно підписав закон, який визнає українців на окупованих територіях іноземцями. Попри це, Верещук закликає громадян не брати російські паспорти.

Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій заявила, що її позиція залишається незмінною. Вона вкотре просить в жителів окупованих територій, аби ті не співпрацювали з окупантами та дочекались ЗСУ.

До теми Виганяють з власного дому: Путін підписав закон про українців на окупованих територіях

Рекомендації політиків суперечать

Зауважимо, що напередодні Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що громадяни України на окупованих територіях мають брати російський паспорт або виїжджати. Адже у цьому випадку мовиться про збереження життя.

За його словами, усіх громадян України, які відмовляться від російського паспорта, просто заарештують. На думку Лубінця, це буде окрема категорія цивільних заручників, яких Росія буде тримати в полоні, в ув'язненні на своїй території або на тимчасово окупованій території України.

Верещук, зокрема, наголошувала, що людей, для яких паспортизація стоїть в питанні виживання, мовиться про соціальні виплати, пенсії тощо, не будуть вважати в Україні злочинцями.

Інша ситуація з тими, хто допомагає ворогу паспортизувати місцеве населення. Наприклад, ті хто працює в псевдо паспортних столах тощо, за це буде кримінальна відповідальність.

За її словами, росіяни не можуть законним способом змусити відмовитися від українського громадянства, відтак всі ці дії пов'язані лише з безпековими аспектами. Жодної юридичної легітимності такі кроки не мають, тому люди не повинні хвилюватися, тільки, якщо це не робиться добровільно.

Що варто знати про примусову паспортизацію на окупованих територіях

  • Держдума Росії 14 березня ухвалила скандальний закон щодо громадянства українців. Тепер громадяни України, які на захоплених територіях отримали російські паспорти, можуть вийти з українського громадянства просто подавши відповідну заяву в органи влади країни-терористки.
  • Загарбники маніпулюють, зокрема, роботою. На тимчасово захоплених територіях Донбасу продовжити працювати можна лише за однієї умови: отримавши паспорт Росії.
  • Країна-терористка продовжує тиск на жителів тимчасово окупованих територій. Зокрема, погрожують відбирати майно.
  • Україна не визнає примусове автоматичне набуття жителями тимчасово окупованих територій громадянства Росії. До того ж примусова паспортизація не є підставою для втрати громадянства України.