Окупанти заявляють, що той, хто до березня не отримає паспорт держави-агресорки, не зможе переоформити своє майно за російським законодавством. Відтак майно, яке не буде переоформлене, підлягатиме націоналізації. Про це 24 Каналу сказав депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань.

Варте уваги Помітно активне пересування: росіяни намагаються закріпитися на островах Дніпра

Як окупанти можуть використати українські паспорти

За словами Хланя, усе те, що загарбники робили з приватними підприємцями та представниками бізнесу до Нового року, лише посилюється. "Станом на зараз вони розпочали процес націоналізації приватних підприємств, які не зареєструвалися за окупаційним законодавством", – зазначив депутат Херсонської облради.

"Чорний день" для Херсона / Що на окупованому лівому березі: дивіться відео

Крім того, додає він, стоїть питання земельних паїв, якими володіють люди. Росіяни шантажують їх пограбуваннями, змушуючи отримувати російське громадянство і здавати український паспорт.

Втім, основне питання полягає в тому, як саме окупанти будуть використовувати вилучені українські паспорти. Хлань наголошує, що вони можуть відправляти диверсантів на території, де майорить український прапор.

Ситуація на Херсонщині: останні новини

  • Окупанти продовжують жорстоко обстрілювати Херсон. 21 лютого російські війська вдарили по зупинці громадського транспорту, магазину та двох багатоповерхівках. Цинічна атака спричинила смерть 5 людей, ще 16 – постраждали.
  • Зранку 19 лютого росіяни масованим артилерійським вогнем уразили селище Бургунка Бериславського району. Відомо щонайменше про 3 загиблих.
  • На тимчасово окупованих територіях продовжують працювати українські партизани. Так, у Новій Каховці вони підірвати автівку з російськими військовими, внаслідок чого є загиблі.
  • Зрадники України привезли святі мощі до Генічеська Херсонської області. Як запевнили, вони використовуватимуться у молитвах за міць російської армії.
  • Армія держави-агресорки спускає воду з Каховського водосховища, намагаючись тримати підвищеним рівень води нижче у Дніпрі. Це несе небезпеку навіть для Києва.