"Івановєц" на дні: ГУР знищило ракетний катер ворога

1 лютого 2024, 12:49
Читать новость на русском

Джерело:

ГУР

Росія продовжує втрачати кораблі зі свого флоту. Цього разу українські розвідники знищили ворожий ракетоносій.

Вдень 1 лютого стало відомо про те, що ГУР знищило черговий російський корабель. Цього разу на дно пішов ракетоносій "Івановєц".

Дивіться також "Після поразки росіян поженуть війною на Китай": нові наративи російської пропаганди

Судно перебувало на рейді

У ніч з 31 січня на 1 лютого 2024 року воїни спецпідрозділу "Group 13" ГУР МО знищили ракетний катер "Івановєц" Чорноморського флоту Росії.
 
У спецслужбі зазначили, що операція стала можливою за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та платформи United24. Відомо, що судно ворога перебувало на рейді озера Донузлав у тимчасово окупованому Криму.

Внаслідок низки прямих влучань у корпус російський корабель зазнав пошкоджень, не сумісних із подальшим рухом – "Івановєц" дав крен на корму і затонув,
– мовиться в повідомленні.

У ГУР зазначили, що вартість втраченого державою-агресоркою корабля становить орієнтовно 60 – 70 мільйонів доларів.

Пошуково-рятувальна операція росіян, які мали б перебувати на судні, успіху не мала.  

Зверніть увагу! У ВМС заявили, що на борту ракетного катера могли перебувати протикорабельні ракети "Москіт", а також до 40 членів особового складу.

"Івановєц" пішов на дно: дивіться відео

У ВМС розповіли про 15 пошкоджених одиниць флоту Росії у Чорному морі

  • Речник Військово-морських сил Збройних Сил України Дмитро Плетенчук розповів про 15 пошкоджених у Чорному морі одиниць флоту окупантів. За його словами, хоч не завжди вдається відправити їх на дно, але й такі втрати є досить суттєвими.
  • Плетенчук підкреслив, що серед пошкоджених одиниць є різні. Періодично окупанти відновлюють їх. Багато одиниць вже пройшли ремонт.
  • За його словами, їм є що ремонтувати. Речник ВМС зазначив, що іноді ці ремонти закінчуються так само як з ВДК "Мінськ", або з підводним човном "Ростов-на-Дону", а іноді вони їх одразу тягнуть у Новоросійськ, наприклад, "Павел Державін" після двох пошкоджень сам туди дістався, а "Ніколай Муру", який мав допомагати іншому кораблю, сам потребував буксира.