Не сидітимуть склавши руки: в якому випадку США відкрито вступить у війну проти ХАМАС
США готові реагувати, якщо ситуація на Близькому Сході загостриться. Проте наразі не мовиться про безпосередню участь американських солдатів у війні проти ХАМАС.
Ізраїль ніколи не просив про іноземну військову допомогу в контексті того, щоб солдати іншої країни його захищали. Про це 24 Каналу розповів офіційний представник уряду Ізраїлю Аріель Бульштейн, зауваживши, що особливо уроки Голокосту навчили країну вміти постояти за себе та давати відсіч будь-якому агресору, який хоче знищити Ізраїль.
Дивіться також Чому Ізраїль зволікає з наземною операцією в Секторі Гази: у ЦАХАЛ відповіли
У якому випадку втрутяться США
Варто згадати, що ХАМАС не єдине терористичне угруповання. Воно має союзників, зокрема Хезболлу. Ліванські бойовики з воєнного погляду значно сильніші, ніж ХАМАС.
Для того, щоб напасти на Ізраїль палестинські терористи довго готувалися. Вони створили систему тунелів, розмістили тисячі місць для запуску ракет по всій території Сектора Гази, причому і в житлових будинках, школах, мечетях. Часто місця для запуску розташовували під землею для того, щоб Ізраїль був змушений атакувати з повітря.
"Все це потрібно помножити на 10, а інколи й на 100, щоб оцінити потенціал Хезболли. А ми прекрасно знаємо, що за нею стоїть Іран, який є "диригентом" цієї терористичної діяльності", – підкреслив Аріель Бульштейн.
Офіційний представник уряду Ізраїлю пояснив, чи вступлять США у війну проти ХАМАС: дивіться відео
Відтак, коли США розміщують на Близькому Сході своє військове угруповання – це очевидний сигнал для іранського режиму про те, що потурань для агресора не буде, якщо він вирішить скористатися моментом варварства ХАМАС і також вдарити по Ізраїлю з інших фронтів.
"Джо Байден й представники США дали зрозуміти – за такого сценарію вони не сидітимуть склавши руки. Слова американського президента говорять: якщо Іран відкрито вступить у військове протистояння на боці ХАМАС, то і США не залишаться осторонь цієї битви добра зі злом", – зауважив Аріель Бульштейн.
Що Джо Байден говорив про Ізраїль та Україну
- У зверненні до нації, яке відбулося 20 жовтня, Джо Байден торкнувся теми Ізраїлю та України. Він відзначив схожість методів бойовиків ХАМАС і Владіміра Путіна, зокрема підкреслив, що вони хочуть знищити сусідні демократії. Байден закликав надалі підтримувати Україну, бо успіх України та Ізраїлю важливий для національної безпеки США.
- Президент США запросив у Конгресу 106 мільярдів доларів для допомоги обидвом країнам. За даними ЗМІ, понад 60 мільярдів з цієї рекордної суми мають спрямувати для нашої держави.
- На приватному передвиборчому заході Байден сказав, що потрібно побудувати новий світовий порядок та об'єднати світ. Також він назвав вибори у США моментом істини та нагадав про дружбу Путіна з Дональдом Трампом, який теж має президентські амбіції.