У понеділок 23 жовтня ЦАХАЛ уже заявив, що цілком готовий до проведення операції – раніше ішлося про підготовку. Але поки що вона не почалася.

Дивіться також Є кілька варіантів: яким Ізраїль бачить майбутнє Сектора Гази

Що стає на заваді наземної операції у Секторі Гази

Начальник штабу ЦАХАЛу генерал-лейтенант Герці Халеві відповів на це запитання. За його словами, якісні наступальні плани вже готові і Армія оборони Ізраїлю також готова до наземних маневрів. Але "рішення щодо форми і часу наступного етапу" ще нема.

Наступ Ізраїлю стримують певні "тактичні і навіть стратегічні міркування". Водночас вони ж дозволяють краще підготуватися до виконання завдань.

Ми використовуємо кожну хвилину, щоб бути ще більш підготовленими. І кожну хвилину, що минає, ми завдаємо ще більшого удару по ворогу. Вбиваючи терористів, руйнуючи інфраструктуру, збираючи більше розвідданих для наступного етапу,
– пояснив він.

Звернення до ХАМАС і жителів Гази

Халеві порекомендував бойовикам ХАМАС "ставитися з повагою до ізраїльських громадян, яких він тримає в заручниках". Він також просить жителів Сектору Гази виїхати.

ЦАХАЛ воює з ХАМАС, а не з населенням Гази. ЦАХАЛ хоче, щоб жителі Гази пройшли через цю війну максимально неушкодженими,
– запевняє він.

Біженців забезпечать їжею, водою і медикаментами в тих регіонах, куди вони евакуюються. Паливо нададуть безпосередньо цивільним – його не постачатимуть у сам Сектор Гази, адже так терористи зможуть заправляти свою техніку.

Дивіться також "Говорили не про розвиток балету": у ГУР відповіли, чи передавала Росія зброю для ХАМАС

Що говорять експерти про затримку наземної операції

  • Є думка, що таким чином справді можна краще підготуватися. Наприклад, танкові екіпажі давно не тренувалися і їм треба час на злагодження.
  • Інша точка зору враховує небезпеку від "Хезболли". Якщо Ізраїль увійде в Сектор Гази на півдні, а "Хезболла" нападе з півночі, з Лівану, то доведеться воювати і проти Лівану.