В ефірі 24 Каналу колишній посол Ізраїлю в Росії Аркадій Міл-Ман розповів, чи існує бачення майбутнього Сектора Гази після знищення ХАМАС.

Читайте також Може розпочатися найближчим часом: чому Ізраїль зволікає з наземною операцією у Секторі Гази

"Це дуже складне питання. Зараз над ним вже починають думати, тому що будь-яка війна закінчується політичними рішеннями", – зауважив колишній посол Ізраїлю в Росії.

Хто керуватиме Сектором Гази після знищення ХАМАС: дивіться відео

Хто візьме владу в Секторі Гази

Після того, як ЦАХАЛ знищить військову інфраструктуру ХАМАС, потім армія Ізраїлю проводитиме зачистки, а далі відбудеться політичне врегулювання конфлікту.

Тут є кілька варіантів, хто буде відповідальний за всі питання, які пов'язані з Сектором Гази,
– мовив Міл-Ман.

До прикладу, територія Сектори Гази може перейти під тимчасове управління міжнародних сил. Безумовно, буде потрібний міжнародний військовий контингент, який повинен включати й США, і Лігу арабських країн, з якими в Ізраїлю мирні угоди і які зацікавлені в знятті напруги на Ближньому Сході.

Легітимний представник палестинців в Секторі Гази – це палестинська автономія. Вона повинна взяти на себе владу в Секторі Гази. У неї влада була там до 2006 року поки ХАМАС не прийшов до влади.

Причому ХАМАС прийшов демократичним способом до влади. Відтоді демократія в Секторі Гази закінчилася. Ніяких виборів не проводять, а частина населення стала заручниками цієї терористичної організації, адже жити під керівництвом ХАМАС дуже складно,
– додав колишній посол Ізраїлю в Росії.

Далі необхідно знайти рішення для всеосяжного розв'язання палестинської проблеми для того, щоб нормалізувати ситуацію на Ближньому Сході. Частково президент США Джо Байден сказав, що одна з причин нападу ХАМАС – завадити нормалізації відносин з Саудівською Аравією.

"Знищення ХАМАС допоможе створити нову архітектуру безпеки на Ближньому Сході. Для цього знадобиться серйозний переговорний процес, участь частини гравців і представників країн Ближнього Сходу, а також США та Європи. Подивимося як це буде в дії. Ми вже про це думаємо і готуємо різноманітні пропозиції та плани", – підсумував Міл-Ман.

Війна в Ізраїлі: останні новини

  • ЦАХАЛ готується до наземної операції. Однак її Ізраїль може скасувати за умови, якщо ХАМАС поверне всіх викрадених заручників і беззастережно здасться. Нині в полоні терористів перебуває 212 ізраїльтян.
  • В Міноборони Ізраїлю заявили, що наступ в Секторі Гази може тривати близько 3 місяців. Операція триватиме допоки усі терористи не будуть ліквідовані.
  • Від початку війни в Ізраїлі поранено 5 400 людей. За даними Міністерства охорони здоров'я палестини, у Секторі Гази від 7 жовтня загинув 4 741 палестинець, ще 15 898 отримали поранення.