"Капітуляцію Росії ми підпишемо": чому війну необов'язково закінчити перемовинами
Поки західні ЗМІ тиражують повідомлення, що Кремль "посилає сигнали" до перемовин, в реальності Росія готується до тривалої війни. Парадоксально, але це як її єдиний шанс не розпастися, так і шлях до розпаду.
Російське військово-політичне керівництво "пішло у ва-банк", поставивши усе на перемогу у війні. Тому, як пояснив 24 Каналу Іван Ус – головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень – Кремль добровільно не зможе сісти за стіл перемовин.
Радимо переглянути Головні прорахунки Путіна у війні проти України: у CNN вказали на помилки диктатора
Чому Росія не може просто зупинити війну
На пресконференції 25 лютого Президент України Володимир Зеленський заявив, що Владіміру Путіну запропонують майданчик, де він зможе визнати, що програв війну. Хоч поки нічого не вказує на те, що колись диктатор може вдатися до такого кроку.
Путін і його оточення все поставили на цю війну та для них неможливо відступити. Певні російські економісти казали, що війна не може зупинитись просто тому, що зараз вся економіка Росії працює на війну. Фактично у Росії створили таку модель, що якщо ти хочеш добре жити, то маєш або працювати у ВПК, або їхати на фронт,
– зауважив Іван Ус.
Люди, яких відправляють воювати проти України, отримують, можливо, вдесятеро більше, ніж отримували у цивільному житті. Повернути всіх цих людей назад буде в теперішніх умовах складно, адже це величезні ризики для економіки.
"Більша частина економіки Росії спрямована на військову сферу, а вона актуальна, доки йде війна. Коли війни немає – вона не актуальна. Тобто руйнується російська модель економіки", – пояснив Ус.
Фактично, це означає, що Росії потрібно якомога довше воювати, інакше економіка, а разом з нею і країна, просто посиплеться.
Після поразки у війні на Росію чекатиме розпад
Зрештою, у Кремлі переконують, що готові воювати довго. І в цьому є схожість сучасної Росії з СРСР. Однак довготривала війна в Афганістані не принесла Радянському Союзу нічого, крім зрештою розпаду через два роки.
Скільки проіснує Росія у разі поразки в Україні – поки що важко сказати. Але щось мені підказує, що в неї і цих двох років не буде. Якщо це не станеться через день чи тиждень, то протягом року після поразки в Україні Росії вже не буде,
– наголосив Ус.
Це добре усвідомлює і політичне керівництво Росії, тож не планує залишати все на півдорозі.
"Розмови про те, що Україна може вести перемовини з Росією – це насамперед відповідь нашим західним партнерам, які живуть у світі теорій, в якому все вирішується на перемовинах та будь-яка війна завершується перемовинами. Я завжди цитую радницю пана Шмигаля, яка колись казала, що якщо Туреччина хоче перемовин України з Росією, ми можемо пообіцяти, що капітуляцію Росії ми підпишемо саме в Стамбулі", – зазначив УС.
Росія не хоче йти на перемовини: що про це відомо
- Вже вкотре у західних медіа транслюють меседж про те, що Кремль буцімто "посилає сигнали" готовності до переговорів про мир в Україні; ба більше, обіцяє не заважати членству України в НАТО. В Інституті вивченні війни проаналізували ситуацію та наголосили, що Росія може тимчасово вдавати, що нейтрально ставиться до вступу України в Альянс, аби закріпити свій контроль над окупованими територіями. До того ж "сигнали до переговорів" – це намагання Росії схилити Захід до територіальних поступок.
- Президент України Володимир Зеленський наголосив, що Росія не прагне миру, адже для них мир – це поразка у війні. Зараз росіяни напряму кажуть про те, що не планують зупиняти бойові дії, а згодом і прямо можуть заявити про намір зруйнувати Україну.
- Підтвердив небажання Владіміра Путіна йти на переговори і канцлер Німеччини Олаф Шольц. За його словами, зараз й узагалі немає сенсу у переговорах, адже Росія хоче захопити Україну, тож фактично домовлятися немає про що. Натомість Шольц підкреслив, що найбільше миру прагне саме Україна.