Дані про це проаналізував американський Інститут вивчення війни (ISW). Зокрема, аналітики наголосили, що цілі Кремля – контролювати Україну і послабити НАТО – залишаються незмінними.

Дивіться також Bloomberg пише про чергові сигнали Путіна про "переговори": чому їм не можна вірити

Вступ України до ЄС і НАТО є тривалим процесом, який не розгорнеться відразу після будь-якого домовленого припинення вогню. Росія може намагатися тимчасово вдавати, що погоджується на ці вимоги, аби зміцнити контроль над окупованими територіями,
– ідеться у звіті.

Там нагадали, що немає підстав вважати, що Путін не відмовиться від будь-яких нових зобов'язань, адже диктатор уже порушив попередні зобов'язання Росії не порушувати суверенітет і територіальну цілісність України, включно з Кримом.

В ISW також зазначили, що у Кремлі можуть вдавати, що зацікавлені в поступках щодо місця України в західних інституціях, 'тим самим намагаючись підштовхнути Захід до поступок щодо територіальної цілісності України.

Що відомо про "сигнали Путіна"

  • 25 січня агентство Bloomberg опублікувало статтю з посиланням на близькі до Кремля джерела, що Путін через непрямі канали нібито сигналізував високопосадовцям США, що відкритий для переговорів, зокрема щодо "угоди безпеки" для України.
  • А також нібито Путін, можливо, буде готовий відмовитися від своїх наполягань на "нейтральному статусі" України і не виступатиме проти вступу України в НАТО.