"Кінця не видно": у Литві висловилися про міграційну кризу на кордоні Польщі та Білорусі
Джерело:
РАРУ Литві заявили, що міграційна криза, яку спричинив мінський режим, не завершується. Депутат парламенту Лауринас Кащунас каже, що завдяки твердій позиції Литви, Польщі та Латвії, ситуацію змогли взяти під контроль.
За словами посадовця, контролювати ситуацію допомогли також солідарність з ЄС та політика повернення мігрантів. Водночас, держави розглядають ще багато можливих сценаріїв розвитку подій.
До теми Лукашенко заявив, що найближчим часом біля українського кордону брязкатимуть зброєю
Ми не бачимо кінця міграційної кризи. Але режим Лукашенка зараз у певному розпачі. Лукашенко став супутником кремлівського режиму і хід подій багато в чому залежатиме від Росії,
– сказав Кащунас.
Дамба на кордоні з Білоруссю
Литовський політик назвав будівництво дамби на кордоні з Білоруссю дуже важливим елементом у всій системі охорони кордону. Завдяки дамбі, як каже він, можна зменшити потоки мігрантів, а спецслужби зможуть ефективніше реагувати.
Згідно з припущеннями, у найближчі місяці мають завершити перший етап будівництва дамби на кордоні Литви і Білорусі. Планують встановити бар'єр протяжністю близько 100 кілометрів. Завершити будівництво повністю Литва збирається до вересня 2022 року.
Литва і криза з мігрантами
- 8 листопада до кордону між Польщею та Білоруссю вирушили кілька сотень мігрантів. Варшава назвала такі дії найбільшою спробою насильницького проникнення.
- Литовський уряд запровадив надзвичайний стан у районах біля кордону з Білоруссю. Згідно із правилами, мігрантів та розселених позбавляють права на листування, телефонні розмови й використання інших засобів зв'язку та отримання інформації.
- Через величезну колону мігрантів Литва перекинула до кордону з Польщею та Білоруссю додаткові сили, готуючись до всіх можливих сценаріїв.
- Прикордонники Білорусі заявляли, що знайшли на кордоні з Литвою тіло мігранта. Стверджували, що побитого біженця перекинули з литовської території. У Литві запевняли, що такої інформації не мають.