"Не переварюю українську, бо вона звучить мерзотно": у Києві оскандалилася працівниця IT-фірми

16 липня 2021, 08:58
Читать новость на русском

У Києві дівчина потрапила у скандал через зізнання у ненависті до української мови. Її обурило введення нових норм щодо вжитку української і вона вирішила про це розповісти в інстаграмі.

Звернули увагу на пости дівчини з нікнеймом Анастасія Польськіх у телеграмі "Катарсис". Вона прямим текстом назвала нові мовні норми "маразмом".

Слушно Краще говорити українською з помилками, аніж російською, бо страшно, – Клопотенко дав поради

"Не переварюю українську"

Анастасія перепостила допис спільноти про те, що від 16 липня української мови буде більше. Вона зазначила, що це маразм і вона не переварює українську.  

Після першої хвилі скандалу вона зазначила: не любить українську, бо вона звучить "мєрзко". І додала про те, яка вона хороша, адже сплачує податки в "ету" страну.


Дівчина не переварює українську, але платить податки / Скриншот

Згодом свої скандальні сторіз Анастасія Польськіх видалила. Як пояснила користувачам, це її попросив зробити хлопець, щоб не принижуватися перед хворими людьми.

Замість вибачень "Спасібо за піар"

Відзначимо: у наступних сторіз дівчина додала текст українською. Ці дописи рекламного характеру, у яких Анастасія відзначила магазини і послуги. Хоча замість вибачень, які традиційно у таких випадках постять, вона написала "Дякую за піар". 


Наступні сторіз дівчини / Скриншот

Тим часом у компанії, де працює дівчина, обіцяли розібратися із ситуацією. Там зазначили, що не поділяють її поглядів.

Кричущий випадок Відмовились обслуговувати українською: у Києві продавці морозива побили покупця

Новий етап втілення закону про мову

  • Обурення дівчини викликало то, що із 16 липня 2021 року розпочинається новий етап втілення норм закону про мову
  • За ним збільшиться кількість української у публічному просторі та зміцниться її статус як державної. Цього дня набувають чинності норми, що стосуються сфери культури і розваг, туристичної сфери, книговидавництва, кіновиробництва, демонстрування фільмів в кінотеатрах і на телебаченні.
  • Саме два роки тому – 16 липня 2019 року – набрав чинності Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".