Клімкін викрив Росію у брехні через окуповані території Донбасу
Україна вже обговорювала з Росією вимогу про розпуск окупаційних адміністрацій "Л/ДНР" на Донбасі. Тому, умова Києва у Мінську про їх розформування не може бути сюрпризом для Кремля.
Про нову російську брехню розповів колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін у своєму твіттері.
Важливо: Бойовики на Донбасі привели свої сили у повну боєготовність, – розвідка
За його словами, Україна раніше озвучувала вимогу розпустити незаконні формування на Сході під час зустрічі міністрів у нормандському форматі.
Вимога щодо розпуску так званих "Д/ЛНР" не є несподіваною. Вона обговорювалася в Нормандському форматі, включаючи міністерські зустрічі. Наша вимога завжди була зробити це не пізніше початку підготовки виборів,
– наголосив дипломат.
Окрім того, Клімкін не розуміє, чому Росія заперечує розпуск окупаційних адміністрацій, якщо сама ж не визнає їх легітимність.
Які умови поставила Україна? 15 жовтня у Мінську відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу. Україна наголосила, що виконання політичного блоку питань мінських угод можливо, але є умови:
- Росія повинна розпустити квазіугруповання "Л/ДНР";
- Має бути повне припинення вогню та забезпечення ефективного моніторингу СММ ОБСЄ на всій території України;
- Усі збройні формування іноземних військ і військова техніка мають бути виведені з території України;
- Розведення сил і засобів має пройти уздовж всієї лінії зіткнення;
- Центральна виборча комісія України, політичні партії, ЗМІ та іноземні спостерігачі мають безперешкодно працювати на Донбасі;
- Україна повинна отримати контроль над тимчасово непідконтрольною ділянкою українсько-російського кордону;
- Мають бути виконані інші пункти, передбачені українським, міжнародним законодавством і мінськими угодами.
Читайте також: Це затягнеться не на одне десятиріччя, – експерт про війну на Донбасі
Що відповіли у Росії? Речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що вимога про розпуск квазіугруповань "Л/ДНР" для них – нова і несподівана. Та не лише для них, а й нібито для інших учасників "нормандського формату".
"Поки важко коментувати, чи означає це відхід від мінських угод, чи відмову від раніше взятих зобов'язань, раніше поставлених підписів, поки незрозуміло", – сказав Пєсков.