Мобілізація в Україні: коли буде ротація в ЗСУ і що для цього потрібно
Джерело:
ТСНРотації в Збройних силах України будуть, коли для цього з’явиться ресурс. Щоб з’явився ресурс, комусь треба піти до війська.
Про це повідомив командувач Сил безпілотних систем Збройних сил України, полковник Вадим Сухаревський.
Дивіться також Заочний штраф за відмову від повістки на пошті: у Раді готують новий законопроєкт
Коли буде ротація в ЗСУ
Ротація – це кількісне і якісне співвідношення військ, яке спроможне забезпечити виконання завдань на визначеній ділянці, на визначеному фронті, а він у нас – декілька тисяч кілометрів. Для того, щоб цей ресурс з'явився, щонайменше треба комусь піти в армію. Щоб підрозділи можна було міняти й ротувати, треба кимось їх міняти,
– пояснив військовий.
На його думку, за майже три роки повномасштабної війни багато українців забули про рівень загрози, яка стоїть перед нами.
"На кону виживання не просто держави України – на кону виживання кожного з нас. І "де ротація", "змучився від війни", "не створений для неї", "не народжений" – це не ті канони, які зараз на часі. Ми не закінчили війну", – каже Вадим Сухаревський.
Ротація на фронті
- Як повідомили у Генштабі, нині триває планова ротація підрозділів, які виконували завдання у районах бойових дій від початку повномасштабного вторгнення. Там заявили, що знайшли можливості для того, аби позачергово відправити бригади на відпочинок.
- Таке рішення ухвалили, зокрема, після того, як переглянули чисельність певних підрозділів, які не беруть участь у бойових діях. Процес ротації триватиме й надалі.
- Президент України підписав новий закон про мобілізацію. Він набере чинності з 18 травня. Після публікації документа Кабмін повинен, зокрема, протягом трьох місяців внести до Ради законопроєкти, які забезпечать ротацію, звільнення, а також реабілітацію військових під час воєнного стану.