Вторгнення насправді розпочалось о 3:40 ночі, – у ДПСУ розповіли, звідки саме

24 лютого 2023, 13:59
Читать новость на русском

Джерело:

УП

Першими російських окупантів 24 лютого 2022 року зустрічали прикордонники. Атакувати ворог почав у Луганський області.

Про це розповів голова Держприкордонслужби України Сергій Дейнеко. Він зазначив, що під час бою о 3:40 загинув захисник.

До теми На годиннику – 4:50: хронологія 24 лютого 2022 – яким був найдовший день у нашому житті

"Всі вважають, що вторгнення почалося о 4:00. Це не дуже коректно. Вторгнення почалося о 3:40 на ділянці Луганського прикордонного загону, це Міловський район. Там диверсійно-розвідувальна група російських військ напала на прикордонний пост, зав'язався бій. Одразу ми мали першого загиблого воїна в цій повномасштабній агресії", – сказав Дейнеко.

Повідомлення для Зеленського

Голова Держприкордонслужби пригадав, що приблизно о 4:00 доповів міністру внутрішніх справ Денису Монастирському про бої одразу на трьох напрямках. Прикордонники намагалися відбивати колони ворога.

Дейнеко написав повідомлення президенту Володимиру Зеленському о 5:17. На той час по державному кордону з Росією та Білоруссю наступали росіяни.

Доброго ранку, шановний пане президенте. Дозвольте доповісти. Це – повномасштабна військова агресія з боку Росії. Обстріляно низку пунктів пропуску на кордоні, ведеться вогонь "Градами" з їхній території. Над Чорнобильською зоною чутно проліт реактивної авіації. Також "Гради" б'ють з Криму. Наразі 5 поранених. Мої підрозділи займають позиції,
– написав Дейнеко Зеленському.

Він зазначив, що ніхто не вважав загрозу реальною. Дейнеко наголосив – доповідав, що це не провокація, а це дійсно повномасштабне вторгнення.

Про те, що війна неминуча, Дейнеко повідомив керівництво держави за 2 тижні до повномасштабного вторгнення. 

Роковини повномасштабної війни: останні новини

  • Британський король Чарльз III звернувся до українців на роковини війни.
  • У Польщі до роковин війни провели акцію протесту під будинком, де живуть російські дипломати. Люди для представників окупантів ввімкнули сирени та звуки вибухів.
  • У Литовському сеймі заспівали гімн України й висловили солідарність у боротьбі з російською агресією.