Коли пенсіонери отримають другу частину одноразової доплати
Друга частина одноразової доплати до пенсії у розмірі надійде у квітні. Загалом ця доплата становить 2410 гривень, однак проводиться двома рівнями. Першу частину пенсіонери з великим трудовим стажем отримали у березні.
Як запевнила заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко, з квітня місяця вони почнуть пенсіонерам надавати другу частину одноразової виплати, передає Укрінформ.
Читайте також: Підвищення пенсії у березні 2019: на одну буханку хліба на день
Одноразова доплата до пенсії загалом становить 2410,17 гривень, але її розділили на дві рівні частини по 1205 гривень – одну вже виплатили у березні. Ця сума – це фактично ті кошти, які українцям не заплатили у 2015-2016 роках, коли було зупинено індексацію пенсії. Гроші, а саме 4,4 мільярда гривень, Пенсійний фонд отримав із надходжень до бюджету грошей від розмитнення автомобілей на "єврономерах".
Одноразову доплату до пенсії виплачують пенсіонерам:
– які отримують пенсії, призначені згідно з законом України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування";
– які мають повний страховий стаж (35 років для чоловіків, 30-ть – для жінок, а для пенсій, призначених до 1 жовтня 2011 року, 25 років – чоловіки, 20 років – жінки);
– у яких розмір пенсії не перевищує суми 1669,20 гривень, або 40% від мінімальної заробітної плати у 4173 гривень.
Зауважимо, ця одноразова виплата абсолютно ніяк не вплине на дохід пенсіонерів, які отримують певні пільги, маючи відповідний статус. Також вона не вплине на тих, хто отримує субсидії.
Перерахунок пенсій проведено 10,2 мільйонам громадян України. Відтак, 8,97 мільйона пенсіонерів тепер мають підвищені пенсії.
З 1 березня Кабінет міністрів розпочав перерахунок (або індексацію) розміру пенсій, враховуючи рівень середньої зарплати та інфляції. Такий перерахунок зробили вперше за останні 5 років. Загалом такі виплати мали зрости на 17-18% у всіх, хто їх отримує. Мінімальні ж пенсії мають перерахувати у зв'язку зі збільшенням прожиткового мінімуму. У 2019 році відбудеться це двічі – з 1 липня (з 1 497 до 1 564 гривень) і з 1 грудня (з 1 564 до 1 638 гривень).
Одноразові виплати не слід плутати з індексацією пенсій. Це передусім передвиборчий трюк чинної української влади. Зокрема, окрім підвищення пенсій, Порошенко та компанія ще одноразово виплатять надбавку малозабезпеченим пенсіонерам і почнуть платити субсидії готівкою.
Відтак, експерти та деякі політики дорікають Порошенку у заграванні з виборцями перед виборами та називають березневі виплати підкупом. Натомість президент і прем'єр-міністр говорять про "відновлення соціальної справедливості" і "стратегію боротьби з бідністю".
Загалом, добре, що пенсіонери отримали ці гроші, вони їм не завадять. Також добре, що джерелом цих коштів виступили не інфляційні виплати. За словами політиків, ці кошти взяли з розмитнених авто на єврономерах". Проте ці виплати – це передвиборча гречка. Якби дійсно хотіли повернути недоіндексовану пенсію, то сума виплати була б близько 8 тисяч гривень. Ця виплата одноразова, тому це не є політика подолання бідності,
– наголосила у коментарі 24 каналу представниця "Центру економічної стратегії" Марія Репко.
-
11 бер 2019Індексація пенсій та одноразові виплати: чи є у цьому політичний підтекст