Відбір у Конституційний Суд: Зеленський запустив процедуру конкурсу суддів

1 березня 2024, 02:56
Читать новость на русском

Володимир Зеленський 29 лютого опублікував новий указ. Він стосується відбору суддів у Конституційний Суд.

Глава держави своїм указом запустив відбір суддів у цю інстанцію. Увесь процес відбуватиметься на конкурсній основі.

Цікаво Зеленський підписав один із ключових законів для вступу України до ЄС

Зеленський запустив процес відбору до Конституційного Суду

В указі президента мовиться, що з метою забезпечення конкурсного відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України стосовно осіб, яких призначає президент України, Володимир Зеленський постановив кілька важливих завдань.

Згідно з указом, потрібно:

  • затвердити положення про проведення конкурсного відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України стосовно осіб, яких призначає президент України;
  • утворити конкурсну комісію для проведення конкурсного відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України стосовно осіб, яких призначає президент України, та затвердити її персональний склад;
  • конкурсній комісії забезпечити проведення конкурсного відбору кандидатур на посаду судді КСУ стосовно осіб, яких призначає президент.

Водночас згідно з указом, такими, що втратили чинність, визнано:

  • Указ президента України від 20 квітня 2021 року "Про конкурсну комісію для здійснення відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України щодо осіб, яких призначає президент України";
  • Указ президента України від 17 серпня 2021 року "Питання конкурсу для відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України щодо осіб, яких призначає президент України".

Варто зазначити, що цей указ Зеленського набирає чинності з дня його опублікування. Тобто від 29 лютого 2024 року.

Виконувача обов'язків глави Конституційного Суду можуть звільнити

  • Національне агентство з питань запобігання корупції 18 січня повідомило, що було складено протокол про адміністративне правопорушення щодо Сергія Головатого, виконувача обов'язків Голови Конституційного Суду України. Агентство підкреслило, що рішення Головатого було ухвалено в умовах реального конфлікту інтересів.
  • Так, КСУ отримав скаргу, в якій стверджується, що Сергій Головатий навмисно вніс неправдиву інформацію до судового рішення і виступав за власне звільнення. Як повідомляється, Головатий запропонував розглянути скаргу на звичайному засіданні, потенційно захищаючи себе від перевірки своєї поведінки.
  • Такі кроки від судді, за даними НАЗК, можуть вартувати йому як мінімум штрафу, а як максимум звільнення з обійманої посади.