По окупантах частіше б'ють, а їхня оборона слабне: The Economist про пришвидшення наступу ЗСУ

2 вересня 2023, 23:18
Читать новость на русском

Джерело:

The Economist

Журналісти відстежували інтенсивність пожеж на тимчасово окупованих росіянами територіях України. Вони побачили ознаки того, що контрнаступ ЗСУ може прискоритися.

Український наступ розпочався в червні. Він розвивається повільніше, ніж того б хотілося певним людям. Однак контрнаступ може прискоритися.

Читайте також "Будемо, як ракети": у ЗСУ розповіли, коли розпочнеться швидкий наступ

Що думають на Заході про успіхи ЗСУ

Джон Кірбі 1 вересня повідомив про успіхи українських захисників. За словами речника Білого дому, з 29 серпня Сили оборони досягли помітного прогресу у просуванні на другій лінії оборони Росії. Як зазначає видання, є помітні зміні й у швидкості просування ЗСУ.

Росіяни поступово втрачають захоплені території / Графік The Economist

Як зазначають журналісти, той факт, що з 5 червня Україна повернула собі 108 квадратних кілометрів (за даними ISW), разом із прискоренням та останніми новинами з фронту "дають надію".

Після успішного звільнення населеного пункту Роботине, який росіяни перетворили на опорний пункт, українські захисники можуть опинитися на порозі прориву. Адже далі "лінія Суровікіна" слабшає, а резерви російських окупантів стають тоншими.

У матеріалі наголошується, що українські захисники змогли досягти успіху завдяки західній зброї (ракетам Storm Shadow, касетним боєприпасам тощо) та засобам розмінування, використанню дронів, завданню ударів по тилу російських загарбників. А завдання ударів по ворожих літакам, а також по командно-диспетчерських та матеріально-технічних центрах, ймовірно, зменшили здатність Росії до ведення боїв та підсилення своєї окупаційної армії. Журналісти припускають, що приблизно з середини червня командування ЗСУ вирішило зробити пріоритетними удари по таких позиціях високоточною зброєю. Також Україна залучила частину своїх резервів.

Кількість пожеж на тимчасово окупованих територіях зростає / Графік The Economist

Видання також вказує на ознаки значного посилення бомбардувань російських військ з боку України, починаючи з початку серпня. Журналістам вдалося це з'ясувати завдяки супутниковим даним. На їхню думку, повільне просування ЗСУ може стати швидшим.

Що кажуть про темпи контрнаступу наші посадовці

  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба нещодавно наголосив, що Україна не провалюється, а йде вперед. Також він звернувся до критиків контрнаступу й нагадав їм, яку високу ціну платять наші захисники.
  • Раніше очільник ГУР МО Кирило Буданов закликав не перейматися темпами просування ЗСУ. Адже ті, хто говорить про "повільний контрнаступ", не знають про першочергові завдання операції.