Новий потенційний препарат, неочікуваний вплив Омікрону: новини про коронавірус 29 грудня

30 грудня 2021, 06:00
Читать новость на русском

В Україні залишилось два "червоних" регіони. Захворюваність після вихідних традиційно зросла – добовий приріст інфікованих – понад 5 тисяч. В Уряді повідомили про мету імунізувати до кінця року понад 50% дорослого населення. У США скоротили термін ізоляції для пацієнтів з COVID-19. Це останні новини про SARS-CoV-2 в Україні та світі 29 грудня.

Новини про коронавірус в Україні

Статистика поширення COVID-19 

Джерело: МОЗ

Впродовж доби 28 грудня в Україні підтвердили 5 454 нових випадків захворювання на коронавірус. До лікарень госпіталізували 1 153 пацієнтів з вираженими симптомами коронавірусу. Натомість видужали 12 352 людей.

Важливо Перебіг коронавірусу впливає на розвиток імунітету до хвороби: у кого виробляється найкращий

На жаль, від ускладнень недуги померли 307 хворих. Це удвічі більше, ніж днем раніше, коли зафіксували 134 летальних випадків.

Також за минулу добу в Україні зробили 75 995 тестів на коронавірус (тоді як днем раніше – трохи більше як 30 тисяч).

Кількість захворювань в регіонах за добу:

  • Київ – 1 113;
  • Вінницька область – 161;
  • Волинська область – 144;
  • Дніпропетровська область – 184;
  • Донецька область – 443;
  • Житомирська область – 64;
  • Закарпатська область – 206;
  • Запорізька область – 215;
  • Івано-Франківська область – 68;
  • Київська область – 275;
  • Кіровоградська область – 40;
  • Луганська область – 107;
  • Львівська область – 160;
  • Миколаївська область – 80;
  • Одеська область – 642;
  • Полтавська область – 358;
  • Рівненська область – 125;
  • Сумська область – 112;
  • Тернопільська область – 60;
  • Харківська область – 173;
  • Херсонська область – 18;
  • Хмельницька область – 181;
  • Черкаська область – 387;
  • Чернівецька область – 63;
  • Чернігівська область – 75.

Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

Важливо! Від початку пандемії в Україні підтвердили 3 654 690 випадки захворювання на COVID-19. Станом на 28 грудня одужало – 3 449 880 людей. Померли від недуги 95 412 людей.


Тижнева статистика смертей від COVID-19 / Інфографіка 24 каналу

Темпи вакцинації в Україні

Джерело: МОЗ

Старт вакцинації проти COVID-19 в Україні відбувся 24 лютого 2021 року. Від початку кампанії усього вдалося провести 28 186 652 щеплень. 

Щеплення проводили 855 мобільні бригади з імунізації, 3 333 пункти щеплення та 441 центр вакцинації населення.

Зокрема, за добу 28 грудня в Україні ще 131 129 людей вакцинували проти COVID-19.

Першу дозу отримали 34 463 людини, другу дозу – 94 974 людини. Додаткову дозу одержали 402 українці, бустерну – 1 290.

Від початку вакцинальної кампанії щепили 14 639 498 людей, з них:

  • отримали першу дозу – 14 639 496 людей;
  • отримали дві дози – 13 542 266 людей;
  • додаткову дозу – 2 610 людей;
  • бустерну – 2 280 людей.

Загалом провели 28 186 652 COVID-щеплень.

У МОЗ вчергове наголосили, що вакцинація – це єдиний ефективний спосіб захистити себе від важкого перебігу та смерті через коронавірус.

Зверніть увагу! Європейські країни впродовж року вакцинували проти коронавірусу понад 78% дорослого населення. Тоді як в Україні всього понад 43% населення.


Ефективність вакцин проти коронавірусу від різних виробників / Інфографіка 24 каналу

В Україні до кінця року вакцинують 50% населення, – Шмигаль

Джерело: 24 канал

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що вакцинація проти COVD-19 була одним із головних завдань цього року. Відтак, щепленням охоплять понад 50% дорослого населення.

Від початку року в Україну було поставлено понад 40 мільйонів доз. Крім того, Україна забезпечена вакцинами й на наступний рік.

Загалом, за словами Дениса Шмигаля, цьогоріч уряд витратив більш ніж 35 мільярдів гривень на фінансування протидії COVID-19.

Актуально Зарплата медиків зросла на 30%: Шмигаль підбив підсумки року в медичній сфері

В Україні дві області досі залишаються "червоними"  

Джерело: МОЗ

Волинська та Запорізька області досі мають найвищий рівень епіднебезпеки через значну кількість випадків захворювання на коронавірус. І це попри те, що 28 грудня ухвалили рішення вивести їх з червоної зони карантину.

Водночас згідно з даними МОЗ, у Донецькій і Чернігівській області 28 грудня перевищено коефіцієнт виявлених позитивних випадків ПЛР або експрес-тестів на антиген на понад 20%. Тепер ці області є "помаранчевими".

"Помаранчевий" рівень епідемічної небезпеки не містить додаткових обмежень та сигналізує про наближення регіону до "червоної" зони. Він визначається автоматично.

Але на "помаранчевому" рівні епідемічної небезпеки місцеві органи влади можуть вводити додаткові обмеження.

Зверніть увагу! Волинська та Запорізька області перейдуть з червоної в жовту зону з 00:00 30 грудня.


Коронавірус в Україні / скриншот МОЗ

Коли Україна повернеться у "зелену" зону

Джерело: KSE

В Україні фіксують покращення епідситуації з коронавірусом. Однак, за прогнозами фахівців Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки (KSE), на початку 2022 року Україна не повернеться до "зеленої" зони карантину.

За словами керівника центру Юрія Ганиченка, наразі в Україні рівень госпіталізацій нижчий, ніж на початку 2021 року. За останній тиждень рівень госпіталізацій зменшився на 14% відсотків.

Розробку української вакцини призупинили

Джерело: Суспільне 

Розробку української вакцини проти COVID-19, яку винайшли львівські науковці, призупинили через нестачу коштів. 

За словами академіка, вакцина пройшла успішне випробування на першому етапі: у піддослідних мишей сформувалися антитіла до вірусу у відповідь на вакцину.

Але далі треба було перевіряти чи захищає вакцина від смерті на трансгенних мишах в Польщі (в Україні немає відповідних лабораторій). За словами вченого, ніхто не готовий це фінансувати, зокрема у МОЗ відмовили.

Новини про коронавірус у світі 28 грудня

Поширення COVID-19 у світі

Джерело: Університет Гопкінса

Станом на 29 грудня у світі виявили понад 282 мільйони хворих на коронавірус та більш ніж 5,4 мільйона смертей серед пацієнтів.

Від початку пандемії найбільше інфікованих зареєстрували у США – понад 53 мільйони. Наступними п'ятірку лідерів за кількістю заражених за останні 28 днів закривають: Велика Британія, Франція, Німеччина, Росія та Іспанія.

До теми Як Омікрон влаштував апокаліпсис у Лондоні та що буде далі

Час ізоляції для COVID-хворих у США скоротять

Джерело: CDC

Представники охорони здоров'я США знизили обмеження на ізоляцію американців, які заразилися коронавірусом. А також скоротили час, який потрібен для карантину близьким контактам.

Тож тепер час перебування на ізоляції у США для хворих коронавірусом і для тих, що контактують з ними, скоротили до 5 днів. Хоча раніше цей термін складав 10 днів. Однак є умова – у пацієнтів з COVID-19 мають бути відсутні симптоми.

CDC зазначає, що "ця зміна виправдана наукою". Так, згідно з дослідженнями, більшість інфекцій відбувається за 2 дні до і через 3 дні після появи симптомів коронавірусу.

Росія стверджує, що їхній "Супутник V" нібито нейтралізує Омікрон

Джерело: BELTA

Російський президент Володимир Путін розповів, що їхня вакцина "Супутник V" може впоратися зі штамом Омікрон та нейтралізувати його.

Нагадаємо! Ані Всесвітня організація охорони здоров'я, ані Європейське агентство з лікарських засобів досі не дали дозвіл на використання "Супутника V". Все через те, що російська сторона так і не показала кінцевих даних щодо ефективності та безпеки вакцини.

Сотні людей в Австралії отримують неправильні результати COVID-тесту

Джерело: АВС News

Австралійська лабораторія SydPath надіслала сотням пацієнтів неправильні результати тестів через "помилку обробки даних". Принаймні так заявили у самій лабораторії.

У закладі повідомили, що загалом неправильні результати отримало 995 осіб. Спочатку лабораторія повідомила австралійцям, що результати тестів усіх 995 людей були негативними. Хоча насправді 486 осіб отримали позитивний результат на коронавірус. 

Зараз лабораторія створила групу екстреного реагування, щоб виправити проблему якомога швидше.

Спрей для носа з гепарином може бути ефективним проти COVID-19

Джерело: New Atlas

В Австралії розпочали клінічні випробування препарату у вигляді назального спрею для лікування та профілактики COVID-19.

Під час розробки препарату, вчені опирались на гіпотезу, що спайковий білок SARS-CoV-2 зв'язується з молекулою гепарансульфату, завдяки чому вірус отримує здатність взаємодіяти з рецептором АСЕ2 на поверхні клітин людини та інфікувати їх.

Гепарин – це антикоагулянт та активний інгредієнт спрею – схожий на гепарансульфат, він може нейтралізувати частинки SARS-CoV-2 при введенні через ніс, діючи як приманка.

В Білорусі виявили перші випадки зараження Омікрону

Джерело: Хартия97

У Білорусі фахівці епідеміології та мікробіології МОЗ у чотирьох осіб виявили новий варіант коронавірусу – Омікрон. Це перші підтверджені випадки зараження новим варіантом у країні. У всіх пацієнтів – легкий перебіг інфекції.

Довідка! За весь період поширення інфекції на території країни померло 5543 пацієнти з виявленою коронавірусною інфекцією.

Штам Омікрон може зробити позитивний внесок в закінчення пандемії

Джерело: AHRI

Дослідники з Південної Африки виявили, що у людей, інфікованих штамом Омікрон, розвивається підвищений імунітет до варіанту Дельта.

Вчені виявили, що приблизно через два тижні після зараження новим штамом імунітет проти Омікрону зростає у 14 разів, а імунітет проти Дельти – у 4,4 раза. Вчені відзначають, що імунітет найкраще підвищується у тих, хто зробив щеплення.

Вас також може зацікавити – Хто частіше заражається штамом Омікрон: дивитись відео