Гендиректор Фонду Кирило Дмитрієв заявив, що всі виробники вакцин на певному етапі затримували поставки. Мовляв, жодному не вдалося цього уникнути.

До теми Радянська традиція: чому варто вірити у те, що Росія вкрала формулу AstraZeneca

Від дій Росії страждають пацієнти за кордоном

Водночас жителька Каракаса, 88-річна Есперіта Гарсія вже пів року не може дочекатися на другу дозу російської вакцини. Перше щеплення від COVID-19 "Супутником V" вона отримала ще у травні 2021 року.

Я жила в тривозі багато місяців. Спочатку мені казали, що вакцина скоро прибуде, потім – що не прибуде або її треба почекати, згодом – не треба чекати,
– розповіла мешканка Каракаса Експеріта Гарсія.

В очікуванні "Супутника V" жінка захворіла на коронавірус. У лікарні медики надали їй допомогу, тож пацієнтці уже краще.

ВООЗ не зареєструвала російську вакцину

Кремль почав активно просувати свою вакцину у світі з серпня 2020 року. Росія поквапилась однією з перших зареєструвати препарат, розроблений дослідницьким центром імені Миколи Гамалії. Втім у світі не спішать закуповувати російську вакцину.

Ані Всесвітня організація охорони здоров'я, ані Європейське агентство з лікарських засобів досі не дали дозвіл на використання "Супутника V". Все через те, що російська сторона так і не показала кінцевих даних щодо її ефективності та безпеки.

Читайте також Люди збиваються з пантелику: нові дані про те, як коронавірус впливає на пам'ять

Не переконала міжнародних експертів і особиста агітація Володимира Путіна за російські вакцини. Він намагався запевнити світ, що препарат створили на основі "технологій, які використовували десятиліттями".

Росіяни їдуть за щепленням у Європу

У безпеку російських вакцин не вірять не лише за кордоном, а й всередині країни. За рік лише 35% громадян Росії зробили собі щеплення від коронавірусу. Водночас популярності набирає вакцинаційний туризм.

Громадяни Росії їдуть до Європи, аби там пройти імунізацію від COVID-19 західними вакцинами. Окрім захисту, це розширює їхні можливості подорожувати, оскільки більшість країн не визнають щеплення незареєстрованим російським "Супутником V".

Ми прийняли вакцину Pfizer. Чому? Тому що хочемо подорожувати світом,
– зазначила мешканка Ростова-на-Дону Надія Павлова.

Подорожувати росіяни не можуть не лише через невизнання російської вакцини в світі. У Росії - один з найвищих показників за добовою кількістю інфікувань коронавірусом. Відтак більшість урядів віднесли цю країну до "червоного" списку, звідки туристів не приймають.

Рівень поширення коронавірусу в Росії зашкалює

Станом на 18 жовтня, добовий приріст заражень в Росії перетнув позначку 35 тисяч. Це втричі більше, ніж під час другої хвилі COVID-19 у 2020 році. Провал з імунізацією населення та боротьбою з пандемією визнали і в Кремлі.

"Цифри дуже погані. Це викликає стурбованість. Головна причина – недостатній рівень вакцинованості", – заявив речник Путіна Дмитро Пєсков.

Актуально В Росії рекордно висока смертність від коронавірусу: актуальна статистика

Не допомагає наростити вакцинацію і обов'язкова вакцинація, яку почали запроваджувати в Росії ще з липня 2021 року. Спершу примусове щеплення повинні були зробити працівники закладів харчування та торгівлі й спортивних центрів. Згодом сертифікати вакцинації почали вимагати у:

  • відвідувачів барів та ресторанів;
  • кінотеатрів;
  • музеїв;
  • працівників приватних компаній.

Однак запроваджені обмеження лише збільшили попит на фальшиві сертифікати вакцинації серед росіян. Із липня він зріс у 3 рази, ціна на фейкову довідку в інтернеті стартує від 150 доларів. А від провалу кампанії зі "Супутником V" не допомагає навіть кремлівська промокампанія за кордоном.