Суд відмовився арештовувати ексзаступника МОЗ Ковтонюка
Ексзаступника очільника Міністерства охорони здоров'я підозрюють у службовій недбалості під час запуску реєстру донорів. Суд відхилив пропозицію прокурорів про домашній арешт колишнього високопосадовця.
28 вересня в Офісі генпрокурора заявили, що вручили підозру Павлові Ковтонюку – ексзаступнику керівника МОЗ. Відомство повідомило, що, ймовірно, через чиновника держава зазнала збитків у понад 1,8 мільйона гривень. Повідомляє 24 канал.
Читайте також Махінації з запуском реєстру донорів: ексзаступник глави МОЗ Ковтонюк прокоментував звинувачення
Рішення суду щодо справи Ковтонюка
Прокурори у справі ексдержавного службовця вимагали відправити Ковтонюка під домашній арешт. Однак суд відхилив цю пропозицію. Також обвинувачуваний прокоментував свою підозру.
Переконаний у тому, що ніяких злочинів не вчинив, що правда переможе, а добре імʼя відстоїмо. Підтримку відчуваю неймовірну. Це тільки початок, бо це не лише про мене, а про те, яка правоохоронна система чекає на нас після війни,
– написав колишній чиновник у своєму фейсбуці.
За словами адвоката експрацівника МОЗ, Ковтонюка хотіли взяти на поруки народні депутати, однак цього не сталося. Серед них:
- Юлія Клименко;
- Ярослав Железняк;
- Ярослав Юрчишин;
- Марина Бардіна;
- Лада Булах;
- Анна Бондар;
- Дмитро Гурін;
- Гео Лерос та інші.
Натомість Ковтонюка взяли під особисте зобов'язання. Окрім того, на захист ексчиновника виступили представники громадянського суспільства та українські активісти.
Що відомо про підозру заступникові керівника МОЗ
У 2018 році Павло Ковтонюк уклав договір закупівлі програмного забезпечення реєстру живих донорів гемопоетичних стовбурових клітин. Опісля він перерахував гроші одній IT-компанії.
Хоча підприємство не виконало свої зобов'язання та не встановило програмне забезпечення, колишній чиновник підписав акт приймання робіт. Пізніше підозрюваний заявив, що документи були належним чином завірені, а закупівля відбувалась згідно із законом. Однак він не займався цією темою у міністерстві, а папери підписав, бо профільного заступника не було на місці,
Читайте також А "долг перед родіной": російський хокеїст заплатить солідний штраф за ухилення від армії
Відомо, що проєкт фінансувався за кредитні кошти від Міжнародного банку реконструкції та розвитку. На нього виділили 1,8 мільйона гривень. Ковтонюка підозрюють у службовій недбалості – йому загрожує до п'яти років ув'язнення.
Варте уваги – в українського судді виявили російський паспорт: дивіться відео