Наприкінці 2018 року колишній заступник міністра охорони здоров'я уклав договір закупівлі програмного забезпечення реєстру живих донорів гемопоетичних стовбурових клітин. Далі він передав гроші IT-компанії, хоча програмне забезпечення так і не встановили.

Читайте також Сфабриковані "результати референдумів" і обстріли ЗАЕС: основне за 217 день війни

Збитки оцінили в 1,8 мільйона гривень

Працівники МОЗ мали запустити відповідний реєстр згідно з програмою реформування медичної галузі. Проєкт фінансували за кредитні кошти від Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

На програмне забезпечення виділили 1,8 мільйона гривень. Ці гроші підозрюваний і передав одній зі столичних IT-компаній та уклав з нею договір. І хоча підрядник так і не надав необхідні технології, колишній високопосадовець підписав акт приймання робіт. Таким чином держава зазнала збитків на майже два мільйони гривень.

Цікаво ЗСУ просуваються біля річок Сіверський Донець та Оскіл, бої є і на Півдні, – британська розвідка

Фейковий фонд допомоги ЗСУ: на Сумщині привласнили 9 мільйонів

Випадок цинічного шахрайства зафіксували і на Сумщині. Депутат однієї з міських рад організував благодійний фонд для допомоги нашим воїнам. Гроші збирали нібито для придбання амуніції. Зловмисники телефонували бізнесменам з проханням купити товар для військових і надавали реквізити для оплати. Отримані гроші ділили між собою.

Загалом вдалося зібрати майже 9 мільйонів гривень та ошукати близько шести тисяч осіб. За це підозрюваним загрожує до 12 років в'язниці.