Країни Балтії посилюють допомогу Україні: політолог припустив, що є стимулом їхньої активізації

14 січня 2024, 10:26
Читать новость на русском

Україна продовжує отримувати допомогу від європейських партнерів. 12 січня була підписала історична угода між Великою Британією та нашою країною. Також до Києва приїхав новопризначений глава МЗС Франції, щоб підтримати Україну.

Водночас постійну допомогу, зокрема фінансову, українцям надають країни Балтії, лідери яких усвідомлюють, що перебувають в одному "човні" з Україною. Таку думку висловив 24 Каналу політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко, який підкреслив, що Латвія, Литва та Естонія можуть стати наступними, на кого нападе Росія.

До теми Головнокомандувач армії Нідерландів закликав країну готуватися до війни з Росією

Відчувають елементи гібридної агресії

Російські пропагандистські медіа постійно атакують країни Балтії під приводом нібито "захисту" російськомовного населення, яке проживає в цих державах.

Латвія, Литва та Естонія відчувають на собі елементи тієї гібридної агресії, яка була спрямована на нашу країну перед початком повномасштабного вторгнення Росії,
– наголосив політолог.

Також країни Балтії мають декілька десятків років досвіду окупації кремлівським режимом, і вони точно не хочуть знову бути захопленими Росією, тому що цінують власну незалежність і свободу.

Саме тому ці країни зараз посилюють співпрацю з Україною. Це питання не лише виділення нашій державі коштів як військової підтримки, але й відбувається інтенсифікація по лінії військово-промислового комплексу – по виробництву дронів, устаткування РЕБ, кібербезпеці, бронетехніці тощо,
– зауважив Чаленко.

Зверніть увагу! 12 січня Україна та Велика Британія підписали безпекову угоду на 10 років. Як зазначив глава Міноборони України Рустем Умєров, Київ проводить перемовини з країнами G7 щодо можливого ухвалення подібних договорів. Крім того, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що йдеться про 30 країн, які підтримали декларацію лідерів G7, озвучену на саміті НАТО у Вільнюсі.

Країни Балтії та Україна доповнюють одне одного у ситуації, коли необхідно дати гідну відсіч спільному ворогу. Тому у країн, які розташовані на східному фланзі НАТО, є питання – і в Польщі, і в Фінляндії, і в скандинавських країнах, які також посилюють підтримку України.

"Вони теж усвідомлюють для себе ризики безпосередньо від Кремля. Чим швидше таке усвідомлення приходить до наших партнерів, тим активніше вони діють у напрямі підтримки Києва", – зазначив Ігор Чаленко.

Як країни Балтії допомагають Україні

  • Президент Литви Гітанас Нуседа заявив, що його країна найближчим часом надасть Києву новий пакет допомоги у розмірі 200 мільйонів євро. Також Україна та Литва відкриють спільні виробництва, зокрема, засобів антидронової боротьби.
  • Також фінансову підтримку нашій країні надасть Естонія. Йдеться про довгостроковий внесок Таллінна від початку війни Росії проти України і до 2027 року. Він буде складати 1,2 мільярда євро. За словами президента країни Алара Каріса, Естонія вже передала нашій державі допомоги на 85 мільярдів євро.
  • Крім того, Латвія пообіцяла надати Україні новий пакет військової допомоги, до якого увійдуть: гаубиці, боєприпаси, протитанкова зброя, ракети, гранати, гелікоптери, дрони, засоби зв'язку тощо. Водночас Рига, яка буде вести коаліцію дронів у межах формату "Рамштайн", виробляє дешеві БпЛА, які дуже потрібні ЗСУ.