Якими є особливості Курської АЕС, де росіяни будують лінії оборони
Росіяни хвилюються, що в межах Курської операції українські військові планують взяти під контроль Курську АЕС. Це робоча атомна електростанція із застарілими реакторами.
Завідувач відділення атомної енергетики ІПБ АЕС НАН України Володимир Борисенко у розмові з 24 Каналом розповів про інші особливості Курської АЕС. Зауважимо, що неподалік від неї росіяни уже будують лінії оборони.
Дивіться також Червоні лінії Путіна гнучкі, як російські кордони․ Чому Москва провалила захист Курської області
Що відомо про Курську АЕС
Курська АЕС розташована між Курськом та українським кордоном – за 60 кілометрів від межі з Україною. У неї аналогічний план з Чорнобильською АЕС.
Курська АЕС є таким собі аналогом Чорнобильської АЕС. Перший її блоку запустили у 1976 році. Там також є 4 блоки. Станом на сьогодні працює лише два блоки, інші відпрацювали свій термін. Особливістю є те, що на Курській АЕС є ще й 5-й блок, який майже повністю побудованим. Але щоб не втрачати залишки репутації цих реакторів, російська сторона вирішила його не запускати,
– зазначив Володимир Борисенко.
Тож п'ятий енергоблок стоїть просто як така собі історична пам'ятка.
Розташування Курської АЕС: дивіться на карті
Іншою особливістю Курської АЕС є те, що на тому ж майданчику будуються блоки нові блоки для станції. На перший блок з червня року уже почали завозити паливо і, за планами росіян, невдовзі мала б відбутися процедура фізичного запуску.
Небезпечний об'єкт
BBC писало про те, що росіяни будують лінії оборони та окопуються лише за 8 кілометрів від Курської АЕС. Це доволі ризиковано не лише для самих росіян.
Не варто "гратися" з такими об'єктами, які є настільки небезпечними. Насамперед це робочий ядерний реактор, у якому є "гаряче" паливо, тож якщо там щось трапиться – викид радіоактивних речовин у навколишнє середовище буде максимально шкідливим,
– пояснив Борисенко.
Якщо щось станеться на Курській АЕС, коли вона працює, то шкоду від наслідків можна буде порівнювати з аварією на Чорнобильській станції. Адже блоки на Курській АЕС також не мають захисної оболонки, тож деякі загальні конструкції буде дуже легко пошкодити.