Ігор Гордійчук – Герой України, Генерал-майор ЗСУ та начальник військового ліцею імені Івана Богуна розповів про тактику навчання дітей у ліцеї. Славетний навчальний заклад Гордійчук очолює уже третій рік. У ліцеї є привілеї для дітей з окупованих територій або дітей, батьки яких загинули в АТО. Вони мають право на навчання поза конкурсною системою. Від них вимагається тільки одне – мотивація та бажання. Більшість з них досягають успіху.

Читайте также: Асад і Путін, вандалізм і брехня: куди вляпалась Росія і що від цього виграла Україна

"На навчання ми беремо тих, хто мріє бути військовим. Ми проводимо навчання таким чином, щоб учень мріяв бути не просто військом, а офіцером. Це складний і довгий шлях, але це почесна місія. Я впевнений, що більшість з них будуть краще підготовлені, ніж ми", – наголосив Ігор Гордійчук.

Урочистості з нагоди Дня знань
Урочистості з нагоди Дня знань

За його словами, різниця між Суворовським училищем і ліцеєм Богуна в тому, що там виховувались на радянських, російських та імперських традиціях (Ленін, комунізм, Котузов, Суворов), там була ідеологія та стратегія. Усе було за схемою "Цар усе – народ нічого", у ліцеї імені Івана Богуна все зовсім навпаки, понад усе – людина.

Найбільше моя свідомість сформувалась тоді, коли в руки потрапили книжки Суворова. Коли я почав читати – зрозумів, що є брехнею і утопією. Усвідомив, що ми йдемо не туди. Влада купалася в золоті, а народ не мав нічого. Ми пишемо зараз історію на дуже великій крові. У нас є великі втрати, але я вірю, що цей шлях ми будемо йти не так довго, як йшли цивілізовані країни по 200-300 років. Ми пройдемо його набагато швидше. Результат мав би бути вже зовсім скоро,
– заявив Герой України Ігор Гордійчук.

Більше про навчання учнів у ліцеї імені Івана Богуна – дивіться у програмі.