У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про цивільні партнерства
Джерело:
Верховна Рада УкраїниУ Верховній Раді з’явився законопроєкт про цивільні партнерства для одностатевих та різностатевих пар. Його зареєстрували 13 березня.
Співавторами законопроєкту №9103 виступили 17 депутатів. Цивільне партнерство – це добровільний сімейний союз двох повнолітніх осіб, однієї чи різної статі.
Зверніть увагу Хотіли б відчути себе рівноцінними, – в Україні ЛГБТ-пара подала заявку на шлюб в Дії
Що відомо про законопроєкт про цивільні партнерства
Реєстроване партнерство не є шлюбом, а проживання осіб однією сім'єю не є реєстрованим партнерством, якщо такий союз не зареєстровано.
Депутати вважають, що повномасштабна війна актуалізувала цей законопроєкт. Це необхідно насамперед, щоб захистити права українських воїнів, оскільки деякі з них не можуть офіційно оформити свої стосунки, тому що їхні партнери однієї з ними статі.
Отже, у випадку загибелі чи поранення вони не мають юридичного захисту.
Після держреєстрації партнери отримують статус близьких родичів. Зазначається, що реєстрація партнерства проводитиметься після 10 днів з дня подання відповідної заяви, а розірвання можливе як за спільною заявою, так і за волевиявленням однієї зі сторін.
Зеленський відповів на петицію щодо легалізації одностатевих шлюбів в Україні
Президент Володимир Зеленський раніше заявив, що усі люди є вільними і рівними у своїй гідності та правах, права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Він нагадав, що за Конституцією України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки й чоловіка, а в умовах воєнного стану Конституцію не можна змінити.
Однак, за словами президента, Кабінет міністрів напрацьовував варіанти рішень щодо легалізації в Україні зареєстрованого цивільного партнерства.