Лукашенко готовий вдавати будь-що, аби Путін його не вбив, – Піонтковський
Олександр Лукашенко "водить за носа" президента Росії Володимира Путіна всі 20 років, що він при владі. Проте такі дії самопроголошеного президента Білорусі почалися ще при Борисі Єльцині.
Про це в ефірі 24 каналу розповів російський публіцист Андрій Піонтковський.
Важливо Їм доведеться йти на серйозні поступки, – Піонтковський про керівництво Росії після Путіна
Він зазначив, що Лукашенко готовий вдавати будь-що, аби Путін його не вбив. Це геніальний політик. Адже кожного року самопроголошений президент Білорусі приїжджав до Москви та пив в Грановитой Палаті стакан з горілкою. Тоді підписував якусь нову угоду, яка була про всеосяжне обʼєднання з Росією, отримував 10 мільярдів доларів – і їхав назад.
Проте ніколи ні на секунду не був готовий робити те, що від нього хотіли, – спочатку Єльцин, а потім Путін,
– повідомив Андрій Піонтковський.
"Він геніально грав на імперських інстинктах російської еліти. Не Путін винайшов всі ці імперські комплекси. Вони постійно були, адже вони постійно хотіли домінувати. А він їм продавав надію на відновлення "величі Радянського Союзу". Це перший його прийом", – пояснив російський публіцист.
За його словами, другий прийом – це слова Лукашенка, що він, як щит, захищає Росію від НАТО. Саме ці його військові зусилля нібито вимагають конкретної фінансової компенсації.
"Так він й перебивався. Проте особливо тяжко було під час виборів. Адже тоді Путін грав не на його боці. Путін думав про те, щоб замінити Лукашенка на людей, які більш схильні до поривів обʼєднатися", – підсумував Піонтковський.
Варте уваги – повне інтерв'ю з Андрієм Піонтковським: дивіться відео
Останні новини щодо Білорусі
- Самопроголошений президент Білорусі вирішив навідатись у Росію до глави Кремля. У Путіна та Лукашенка, мабуть, є багато, що обговорити, адже візит триватиме щонайменше 3 дні.
- Наближені до Лукашенка білоруські посадовці та підприємці готуються до того, що диктатор все ж таки погодиться на авантюру Путіна та віддасть наказ про участь своєї армії у війні проти України. При цьому в глобальний успіх агресивних дій багато хто не вірить.
- При цьому попри початок мобілізаційних навчань військових Білорусі, ознак їхньої підготовки до наступу не зафіксовано. Водночас ризик просування до кордонів України залишається мінімальним.