Скуті одним ланцюгом, попри люту ненависть: що приховують відносини Путіна та Лукашенка
За понад рік повномасштабного вторгення в Україну воєнний злочинець та президент Росії Владімір Путін позбувся майже будь-яких дипломатичних зв'язків із цивілізованим світом. Серед небагатьох політиків, які досі підтримують спілкування з Росією залишається Алєксандр Лукашенко, хоч і робить він це явно крізь зуби.
Про це 24 Каналу розповів російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко. Він припустив, якими насправді є відносини між двома диктаторами.
Цікаво Гра в ескалацію: коли та скільки ядерних боєзарядів Росія може розмістити в Білорусі
"Був такий фільм "Сковані одним ланцюгом". Він про афроамериканця і білого расиста, які сковані одним ланцюгом і змушені рухатися в пошуках свободи. Приблизно такі ж відносини у Путіна та Лукашенка", – прокоментував Яковенко.
Люта ненависть
Яковенко переконаний, що взаємна неприязнь двох диктаторів дуже велика, вони буквально ненавидять одне одного лютою ненавистю. Адже довгі роки Алєксандр Лукашенко маневрував між Путіним та Європейським Союзом. Так він виторгував низку ціну на нафту й інші преференції у Путіна. Шантажував його тим, що Білорусь просто піде у Євросоюз.
Загалом ставлення у Путіна до Лукашенка стало дуже обережним. Адже були часи, коли Лукашенко претендував на роль першої особи в Росії, цього вже давно немає, але пам'ять лишилася.
Все-таки постійно відчувати тиск і загрозу перетворитися в дрібного чиновника при путінській адміністрації, що постійно відбувається, витримувати цей тиск щодо реалізації плану "Єдиної союзної держави" – це важка історія,
– резюмував опозиціонер.
Лукашенко двозначно прокоментував розміщення ядерки в Білорусі: дивитися відео
Відносини Росії та Білорусі: останнє
- Олег Жданов переконаний, що Лукашенко не забариться з реакцією на російські провали в Бєлгородській та Курській областях. Він знову почне навчання білоруських військових неподалік українського кордону, адже фюреру не на жарт тривожно.
- Попри незадовільний стан здоров'я білоруський диктатор все ж 25 травня полетів на зустріч з Путіним у Москву. Повідомлялося, що вони будуть обговорювати "проблеми у відносинах, яких не повинно бути".
- В результаті Білорусь та Росія 25 травня підписали угоду, що має пришвидшити підготовку до розміщення в Білорусі російської тактичної ядерної зброї. Раніше Путін наголошував, що це має статися до 1 липня 2023 року.