Після зустрічі Лукашенка з Пушиліним МЗС викликає посла України в Білорусі

19 квітня 2023, 06:27
Читать новость на русском

18 квітня Олександр Лукашенко зустрівся у Білорусі з донецьким гауляйтером Денисом Пушиліним. На це вже відреагувало МЗС України.

Так, наше МЗС засудило зустріч Лукашенка з Пушиліним. У зв’язку з цим вирішили викликати посла України в Білорусі.

До теми Щури готуються тікати: Пушилін хотів заробити, зливаючи ЗСУ координати російських складів

МЗС викликає посла України в Білорусі

У відомстві заявили, що засуджують проведення Лукашенком зустрічі в Мінську з Денисом Пушиліним як спробу легітимізації цього представника російської окупаційної адміністрації в Донецьку.

Вважаємо, що зустріч з представником російської окупаційної адміністрації, який переховується від українського слідства за скоєння тяжких злочинів та перебуває під українськими і міжнародними санкціями, черговим і кричущим недружнім актом з боку Білорусі, спрямованим на підтримку держави-агресора Росії,
– зауважили у МЗС України.

Тому МЗС України ухвалило рішення викликати посла України в Білорусі Ігоря Кизима для консультацій. Там вважають, що Мінськ має утримуватися від подібних деструктивних кроків і припинити підтримку агресивної війни Росії проти України.

Зустріч Пушиліна та Лукашенка: все, що відомо

  • Під час зустрічі Лукашенко раптово запропонував "допомогу" Донеччині. Зокрема, білоруський диктатор цинічно сказав, що люди повинні перестати страждати.
  • Також Лукашенко заявив, що хоче "з перших вуст почути ситуацію" на окупованій території Донецької області.
  • "На фронті як у нас там справи? Тому що центральна так звана ділянка – вона у вас там найскладніша. Йдуть дуже інтенсивні бої. І північніше, і південніше. Та й у напрямку Донецька. Обстріли. Людям важкувато. І в цій ситуації що Білорусь може зробити для Донецька, чим ми можемо допомогти?" – сказав білоруський президент.

Нагадаємо, що 10 квітня Лукашенко зустрівся з головою Міноборони Росії Шойгу. Вказувалося, що на порядку денному – обговорення "забезпечення безпеки". Під час зустрічі Лукашенко жалівся, що західні країни не виконують домовленості за Будапештським меморандумом.

Також він вимагав ухвалити нормативний правовий акт міжядерного характеру з Росією, щоб забезпечити повну безпеку Білорусі. Однак він не усвідомлює, що найбільшою небезпекою для країни є він сам і російська армія.