Люди скуповують не гречку, а боєприпаси, це добре, – Нацполіція
Наразі немає значного збільшення кількості продажу зброї. Однак українці, у порівнянні із 2021 роком, купують її більше.
Зброю активно реалізують зокрема на Сході нашої держави. Про це розповів заступник голови Національної поліції України Олександр Фацевич, повідомляє 24 канал.
Цікаво Купують рушниці, автомати та боєприпаси: що відбувається в магазинах зброї через Росію
За його словами, суб'єкти господарювання підтверджують, що люди продовжують скуповувати зброю.
Це хороший меседж. Тому що наші люди не купують гречку, а купують боєприпаси,
– наголосив Фацевич.
Порівняння 2021 і 2022 років
"За інформацією основних постачальників боєприпасів наших суб'єктів господарювання, які реалізують і здійснюють продаж зброї, і за нашою інформацією – тими дозволами, які видаємо, для порівняння у 2021 році за лютий продали менше, ніж 10 тисяч одиниць.
Однак за лютий 2022 року цифра – 10 300 одиниць", – пояснив заступник голови Нацполіції.
Робота поліції в умовах посиленого режиму: дивіться повний брифінг
У Нацполіції вважають, що найголовніше – контроль
Найголовніше, як вважають у Нацполіції, це контроль, зокрема над використанням мисливської зброї.
"Хочу повідомити, що в нашій державі є легалізована мисливська і спортивна зброя. Питання короткоствольної зброї можуть вирішити в межах законів України", – зауважив Фацевич.
Довідка. Кількість зброї, яка є законно на руках – 1 мільйон 200 тисяч одиниць. Кількість власників мисливської чи спортивної зброї – 709 тисяч власників і травматичної зброї – 250 тисяч.Обіг зброї в Україні: що відомо
- У Нацполіції повідомляли 17 лютого, що на тлі ймовірного повномасштабного вторгнення Росії українці не почали масово скуповувати зброю.
- Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що є давнім прихильником легалізації зброї для цивільних. Він вважає, що таке рішення допоможе правоохоронцям та однозначно зменшить злочинність.
- Зауважимо, що ще у червні 2021 року у Верховну Раду внесли законопроєкт № 5708 "Про право на цивільну вогнепальну зброю", однак досі не ухвалили.
- Експерти вважають, що для надання зброї законодавчого статусу час зараз більше ніж сприятливий.