Для нас це фіаско, – політолог про можливу загрозливу пропозицію МАГАТЕ
Місія МАГАТЕ, яка попри обстріли потрапила на Запорізьку АЕС, має зробити певні висновки. Є ймовірність, що з боку делегації може пролунати загрозлива пропозиція.
Про це 24 каналу розповів політолог Андрій Вігірінський. За його словами, ми ж вважаємо, що кінцева мета приїзду місії МАГАТЕ – створення демілітаризованої зони.
До речі Україна ввела санкції проти росіянина, який проводив місії МАГАТЕ "екскурсію" по Запорізькій АЕС
"Для нас це фактично фіаско"
Вігірінський зазначив, що нам потрібно бути до цього готовими до того, що серед пропозицій МАГАТЕ за підсумками її візиту на Запорізьку АЕС може з'явитися теза, яку просували певні представники Сполучених Штатів Америки.
За його словами, ця теза про те, що з погляду ядерної безпеки для України, частини росії і, зокрема, Туреччини, якщо не вдасться досягнути домовленостей щодо демілітаризації, то буде безпечніше припинити функціонування Запорізької станції.
Для нас це фактично фіаско. Тому що ми очікуємо й на тлі приїзду МАГАТЕ наші інформаційні ресурси, головне управління розвідки і військово-політичне керівництво говорили, що кінцева мета приїзду МАГАТЕ – це створення демілітаризованої зони щонайменше в радіусі 10 кілометрів довкола Запорізької АЕС,
– сказав політолог.
Він наголосив, що створення демілітаризованої зони мало б передбачати, що там не буде ні представників "росатому", ні російських збройних сил.
Яким може бути звіт місії МАГАТЕ після візиту на ЗАЕС: дивіться відео
"Ця загроза існує вже щонайменше 6 місяців"
Вігірінський вважає вкрай малоймовірним, що росія виведе свої війська на підставі звіту МАГАТЕ про те, що перебування її армії та військової техніки на території Запорізької атомної електростанції створює загрозу ядерній безпеці.
Ця загроза існує вже щонайменше 6 місяців. І, якщо б росія це усвідомлювала й готова була би це зробити заради глобальної системи безпеки, то все це уже б зробила. І, власне кажучи, війну навіть не починала б,
– зауважив він.
Політолог додав, що все ж не варто виключати момент, пов'язаний із торгом. Тобто росіяни можуть заявити про можливість виведення військ і зробити "жест доброї волі" у напрямі створення демілітаризованої зони, але натомість вони про щось попросять.
Зверніть увагу! Російські військові, які окупували Запорізьку АЕС, вивезли всю військову техніку з атомної станції. Як повідомили у Генеральному штабі ЗСУ, у зв'язку з приїздом місії МАГАТЕ із ЗАЕС, яку окупанти замінували, вивели близько 100 одиниць техніки.Провокації росії на Запорізькій АЕС: що відомо
- Навесні окупанти захопили Запорізьку атомну електростанцію. російські загарбники перетворили її на військову базу.
- окупанти неодноразово обстрілювали Запорізьку АЕС, а також замінували її. росіяни цинічно пригрозили підірвати станцію, якщо Україна поверне собі контроль над нею.
- 25 серпня дії російських загарбників спричинили перше в історії повне відключення Запорізької АЕС. Попри провокації ворога, рівень радіації в Енергодарі все ще в нормі.
- Наступного дня Запорізьку АЕС вдалося підключити до енергомережі. ЗАЕС запрацювала та виробляє електроенергію для потреб України.
- Зранку 1 вересня місія МАГАТЕ вирушила в окупований Енергодар, аби перевірити роботу Запорізької АЕС. Окупанти всіляко перешкоджали делегації. Вони почали обстрілювати місто з 5 години ранку.
- Близько опівдня місія МАГАТЕ прибула на Запорізьку АЕС. Згодом голова агентства Рафаель Гроссі заявив, що побачив "ключові речі", які хотів. Станом на 18:00 він покинув Енергодар, представники місії залишились.
- Наступного дня після прибуття на Запорізьку АЕС голова Агенства Рафаель Гроссі зробив дивну заяву щодо ситуації на атомній електростанції.
Вас може зацікавити – Шейтельман про "втечу" місії МАГАТЕ із ЗАЕС: дивіться відео