Чому сталося знеструмлення на ЗАЕС

Про ситуацію на Запорізькій АЕС розповіли в держпідприємстві Енергоатом, яке експлуатує атомну станцію. Два енергоблоки, які досі працювали, відключилися від мережі.

До теми Окупанти підпалили ліс біля Енергодару: більшість Запорізької області була без світла

За інформацією Енергоатома, 25 серпня о 12:12 унаслідок бойових дій в районі розміщення Запорізької АЕС відбулось відключення повітряної лінії ПЛ-750 кВ "Дніпровська".

Своєю чергою це спричинило:

  • енергоблок № 5 ЗАЕС відключився від мережі з послідуючим спрацюванням аварійного захисту;
  • енергоблок № 6 ЗАЕС був переведений на живлення власних потреб.

О 12:29 після відновлення працездатності повітряної лінії ПЛ-750 кВ "Дніпровська", енергоблок № 6 було підключено до мережі. О 14:14 відбулось повторне відключення повітряної лінії ПЛ-750 кВ "Дніпровська". Внаслідок цієї події енергоблок №6 відключився від мережі з послідуючим спрацюванням аварійного захисту.

В Енергоатомі пояснили, що через пожежі біля Запорізької ТЕС, яка розташована поруч із ЗАЕС, двічі відключалася остання четверта лінія зв'язку Запорізької АЕС із енергосистемою України. Повідомляється, що три інші лінії зв'язку ще раніше були пошкоджені під час обстрілів.

Відтак, усі 6 енергоблоків Запорізької АЕС відключені від мережі. В Енергоатомі наголосили, що це сталося вперше в історії.

Один з енергоблоків намагаються підключити до мережі

Повідомляється, що власні потреби в електроживленні Запорізької АЕС наразі забезпечуються з енергосистеми України через лінію зв'язку ЗАЕС – Запорізька ТЕС.

В Енергоатомі зазначають, що зауважень до роботи автоматики і систем безпеки на Запорізькій АЕС наразі немає. Ведуться пускові операції з підключення одного з енергоблоків до мережі.

Радіаційний фон в Енергодарі в нормі

Мер Енергодара Дмитро Орлов повідомив, що станом на 14:30 радіаційний фон в місті становить 10,4 мікрорентген на годину, що відповідає природному.

Він закликав людей без рекомендації не вживати препарат калію йодиту, оскільки в цьому зараз немає потреби.

Провокації росії на ЗАЕС

Важливо – Британія назвала основні ризики перебування окупантів на ЗАЕС: дивіться відео