Внаслідок їхнього Близько 14:30 було 3 "прильоти" біля промислового майданчику ЗАЕС. Про це повідомив мер Енергодара Дмитро Орлов.

До теми Для дискредитації ЗСУ вночі окупанти обстріляли Енергодар, – мер

Влучили у високовольтну лінію

Ворог влучив у високовольтну лінію зв’язку 330 кВ ВРП автотрансформатора ЗАЕС.

Орлов наголосив, що станція продовжує працювати і видавати потужність в енергосистему України через лінії, які працюють. Відповідно до їхньої пропускної спроможності, вирішили розвантажити та відключити від мережі один із працюючих енергоблоків ЗАЕС.

На щастя, викидів та скидів радіоактивних речовин не зафіксовано.

В Енергодарі зникло світло

Мер повідомив, що в більшості мікрорайонів Енергодару зникло світло. Також немає водозабезпечення. Зокрема, припинив працювати інтернет.

Перед тим Орлов попередив жителів Енергодара, аби ті остерігались провокацій окупантів. Він наголошував, що зі сторони Запорізької АЕС в напрямку житлових кварталів відбуваються обстріли.

Гучна заява МАГАТЕ

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що з кожним днем ситуація на АЕС в Енергодарі стає дедалі небезпечнішою. Він наголосив, що всі принципи ядерної безпеки були порушені.

Гроссі зазначив, що МАГАТЕ необхідно вирушити до Запоріжжя, аби з'ясувати, що там відбувається насправді, провести інспекцію та ремонт, а також "для запобігання ядерній аварії".

Дивіться більше – в окупованому Енергодарі було чутно вибухи: відео