Як відбувався візит місії МАГАТЕ

Місія Міжнародного агентства з атомної енергії вирушила на ЗАЕС ще 31 серпня, пише 24 канал. Зранку 1 вересня місія відправилася в окупований Енергодар, однак рух колони зупинили на блокпості в Новоолександрівці, оскільки інспектори чекали на припинення обстрілів.

До теми Росіяни обстрілюють Енергодар і ЗАЕС з нагоди візиту МАГАТЕ: все, що відомо

Зрештою, кортеж з 9 авто таки заїхав на територію атомної станції.

Росіяни намагались перешкодити представникам МАГАТЕ потрапити на ЗАЕС. Перед візитом місії МАГАТЕ до Запорізької АЕС окупанти обстрілювали Енергодар.

Ворог бив по місту як з мінометів, так і з ударних вертольотів. Останніми відкривали вогонь кожні 10 – 15 хвилин.

Загарбники з мінометів вгатили неподалік атомних реакторів. ЗАЕС зазнала пошкоджень, було аварійне відключення 5 енергоблока.

Росіяни не хотіли пускати на ЗАЕС незалежних свідків, які спростують їхні байки про "українську загрозу". Тому окупанти обстрілювали Енергодар та залякували мешканців, щоб ті погодилися зіграти перед МАГАТЕ заздалегідь прописані ролі.

Місія МАГАТЕ заїжджає на ЗАЕС: відео

На ЗАЕС залишилися представники МАГАТЕ

Голова агентства Рафаель Гроссі повідомляв, що місія проведе на ЗАЕС декілька днів. Вона має оцінити руйнування на станції, визначити працездатність систем та оцінити умови роботи українського персоналу, який росіяни фактично тримають в заручниках.

Сам Гроссі та більшість представників МАГАТЕ покинули атомну станцію ще ввечері 1 вересня. Натомість на ЗАЕС залишились 5 представників місії МАГАТЕ, які розвантажують привезене ними обладнання та продовжать роботу на станції.

Один зі співробітників ЗАЕС на умовах анонімності розповів, що місія МАГАТЕ на Запорізькій АЕС пересувалась територією станції лише у супроводі працівників росатому та російських військових. Натомість з українськими працівниками – не спілкувалась.

За його словами, росіяни переконували представників місії, що на станції війська радіологічного, хімічного та біологічного захисту, а не бойові підрозділи російської армії, а ЗАЕС обстрілює ЗСУ.

Також у мережу потрапило відео, як окупанти цинічно брешуть представникам МАГАТЕ. Зокрема, на відео голова МАГАТЕ цікавився у росіян, чому снаряд так стирчить, ніби він прилетів із окупованої території. На це йому цинічно збрехали, що коли снаряд прилітає, він робить поворот на 180 градусів.