Сталось аварійне відключення 5 енергоблоку. Міський голова Енергодара Дмитро Орлов повідомив, що росіяни здійснили мінометний обстріл території ЗАЕС.

До теми Попри обстріл: місія МАГАТЕ вирушила на ЗАЕС, – ЗМІ

Що відомо про інші пошкодження

За даними Орлова, окупанти своїми обстрілами також пошкодили лінію резервного живлення власних потреб ЗАЕС – 330 кВ.

У перехідному режимі сталося знеструмлення непрацюючого енергоблока №2 із запуском дизель-генераторів. Це вже вдруге протягом останніх 10 днів злочинні дії росіян призвели до відключення блока та знеструмлення станції,
– каже мер Енергодара.

За його словами, енергоблок №6 продовжує працювати в енергосистемі України й одночасно заживлює власні потреби ЗАЕС.

Український персонал станції робить все можливе для ліквідації пошкоджень її інфраструктури.

Радіаційна небезпека

Секретар міської ради Запоріжжя Анатолій Куртєв повідомив про ситуацію з радіаційним фоном у місті. Він посилається на дані Запорізького обласного центру з гідрометеорології.

Станом на 09:00 на території Запоріжжя не виявлено відхилень у радіаційному фоні. Він становить 11 мікрорентген за годину.

Куртєв запевнив, що такий показник не перевищує показник багаторічного спостереження та є властивим для регіону.

Окупанти обстрілюють Енергодар: дивіться відео

МАГАТЕ їде на ЗАЕС

  • Гауляйтер Запоріжжя володимир рогов у своєму телеграм-каналі погрожував не пустити місію на ЗАЕС. Мовляв, треба було їхати через росію і тоді б пустили. Якщо поїхали через Україну, то спецперепусток членам місії не видадуть. Ті будуть стояти в загальній черзі на пункті пропуску.
  • Україна намагається зробити все, щоб місія Міжнародного агентства з атомної енергії відбулась безпечно. Зокрема, попри регулярні обстріли росіян. Таку заяву оприлюднювали в українському МЗС.
  • Обстріли міста були й 31 серпня. А 28 серпня російські окупанти обстріляли житловий мікрорайон. За даними експертів, окупанти били не з мінометів, а з гаубиць Д-30 калібру 122 міліметри.

Як МАГАТЕ їде в Енергодар: дивіться відео