Ворог робить усе для того, щоб делегація МАГАТЕ не могла потрапити на територію Запорізької АЕС. Для цього загарбники упродовж цілої ночі, а також ранку обстрілюють Енергодар.

Читайте також росіяни не дадуть МАГАТЕ спецперепустки, делегація стоятиме у загальній черзі

Але місія все одно вирушила на ЗАЕС

Утім, ці спроби окупантів можна вважати провальними. Як розповіли журналісти, місія МАГАТЕ таки вирушила з Запоріжжя до атомної електростанції, яка наразі перебуває під контролем окупантів. І її представників не зупиняє той факт, що ворог почав інтенсивно обстрілювати Енергодар, у якому ЗАЕС і розташована.

Рафаель Гроссі, глава МАГАТЕ, журналістам наголосив на тому, що для місії це не несподіванка. Мовляв, її представники знали про "посилення військової активності у цьому районі". Але це аж ніяк не впливає на плани відвідати станцію, а також провести зустріч з персоналом, який на ній працює.

Ми не зупиняємося. Ми продовжуємо рух. Ми знаємо, що у нас є мінімум умов для руху і приймаємо те, що ризик є дуже-дуже високим. Однак я та команда вважаємо, що ми впораємося. У нас є дуже важлива місія, яку необхідно виконати,
– наголосив Гроссі.

росіяни обстрілюють погоджений маршрут

Як зазначив глава Запорізької ОВА Олександр Старух, окупанти продовжують перешкоджати місії МАГАТЕ. Вони з артилерії б'ють уздовж погодженого маршруту, яким представники агентства мають їхати до ЗАЕС.

Він також зауважив, що з міркувань безпеки не може продовжувати свій рух передова група ООН. Водночас, підкреслює Старух, українська сторона робить все можливе для того, щоб представники місії МАГАТЕ мали можливість безпечно дістатися Запорізької АЕС.

Вимагаємо від росії припинити провокації та надати безперешкодний доступ МАГАТЕ до українського ядерного об'єкта,
– наголосив Старух.

Місію МАГАТЕ можуть не впустити

Попри бажання представників МАГАТЕ приїхати на територію ЗАЕС, їх можуть банально не впустити. З відповідною погрозою вже виступив гауляйтер Запоріжжя володимир рогов.

Він наголошує, що делегації необхідно буде стояти у загальній черзі. Що стосується спеціальних перепусток, то про них співробітникам МАГАТЕ узагалі не варто думати. Потраплять на ЗАЕС вони на рівні з іншими, і ніяк інакше.

А причиною такого обурення є сам факт, що МАГАТЕ їде до ЗАЕС не зі сторони росії. Мовляв, якби вони добиралися таким чином, то це було б і значно швидше, і значно безпечніше.

Варте уваги – місія МАГАТЕ прямує до Запорізької АЕС: дивіться відео