Про це повідомила Яна Дабіжа, керуюча справами виконавчого комітету Енергодарської міської ради. Вона наголосила, що ворог зупинив обстріл лише тоді, коли місія МАГАТЕ заїхала в місто.

Читайте також Попри обстріли, місія МАГАТЕ усе ж відвідала Запорізьку АЕС: усе, що відомо

Били кожні 10 – 15 хвилин по цивільних

Як зазначила Дабіжа, кожні 10 – 15 хвилин з ударних вертольотів Ка-52 російські військові обстрілювали місто. Більшість ударів припали саме на район набережної. Та й левова частка вистрілів була у воду.

Водночас окупанти пошкодили цивільну інфраструктуру, соціальні будівлі, житлові будинки. Відомо про кількох загиблих, а також постраждалих, зокрема – 1 дитину.

Вона наголосила на тому, що обстріл окупанти вели точно з непідконтрольної Україні сторони. Дабіжа не виключає, що ворог міг це робити задля того, щоб залякати людей.

Але щойно в місто заїхала місія МАГАТЕ, обстріли зупинилися. Одразу ж вони розпочалися, коли місія покинула місто,
– наголосила вона.

Ворог влаштував моторошну виставу

Як зазначають в телеграм-каналі "Енергодар Сьогодні", обстріли міста для ворога були не більше ніж виставою. Вони демонстрували усім і танки, і міномети, і гелікоптери.

Трохи пошкодили садочок, трохи – школу... Прилетіло в кілька дворів і в один магазин (на жаль, в житловому будинку, і там загинули люди). І все це з метою показати МАГАТЕ, що це робить ЗСУ,
– йдеться у дописі.

Але ж ні для кого не є секретом той факт, що українські військові не обстрілюють і не збираються обстрілювати цивільних. Ба більше, у нас не настільки велика армія, щоб дозволити собі стягувати сили для показової гри м'язами. Чим, власне, і займається ворог, який не може досягнути бодай якихось успіхів на фронті.

Що з'ясувала місія МАГАТЕ

Зауважимо, що попри обстріли Енергодара, 1 вересня місії МАГАТЕ таки вдалося заїхати на територію Запорізької АЕС. Після початку інспекції глава агентства Рафаель Гроссі зазначив, що встиг побачити "ключові речі", яких і хотів. Російські ЗМІ, які єдиними були на станції, зауважили, що він також захотів поспілкуватися з місцевими мешканцями.

Невдовзі Гроссі покинув Енергодар. А на самій Запорізькій АЕС залишилися співробітники місії. Вони продовжать свою роботу, інспектуючи станцію. Робота фахівців триватиме щонайменше до 3 вересня. Водночас у МАГАТЕ раніше заявили про прагнення залишити постійне представництво на станції.

Варте уваги – нові деталі візиту МАГАТЕ на Запорізьку АЕС: дивіться відео