"Відчутні та надійні" гарантії безпеки від Макрона: що насправді це означає для України

2 червня 2023, 03:28
Читать новость на русском

Між західними партнерами триває дискусія щодо надання безпекових гарантій Україні. Мовиться передусім про підтримку Києва у війні проти Росії.

Таку думку 24 Каналу висловив експерт-міжнародник, кандидат політичних наук Богдан Ференс, коментуючи останню заяву президента Франції Еммануеля Макрона.

До теми Рада Європи підтримала українську формулу миру, а Естонія – вступ в НАТО: звернення Зеленського

"Це не зовсім про гарантії безпеки, тому що це про підтримку України в російсько-українській війні. Те, що стосується надання гарантій безпеки, – це вибудова майбутньої архітектури європейської безпеки, де Україна має бути ключовим елементом", – пояснив Ференс.

Зверніть увагу! На форумі Globsec у словацькій столиці Братиславі президент Франції Еммануель Макрон висловився щодо надання гарантій безпеки для України. За його словами, західні країни мають запропонувати "відчутні та надійні" рішення для нашої країни. Він також наголосив, що Україна "сьогодні захищає всю Європу".

Найкращою гарантією безпеки для України стане повноправне членство в Північноатлантичному альянсі, але активна фаза війни з Росією вносить свої корективи. Саме тому західні партнери не спішать давати чітку відповідь й обходяться обтічними формулюваннями.

Захід змінив позицію

"З позитивного – пан Макрон зазначив, що мають бути не такі гарантії, як у Будапештському меморандумі. Адже ми побачили, що це не спрацювало в найкритичніший момент нашої незалежної історії", – додав політичний експерт.

Крім того, Німеччина і Франція, які були найбільшими медіаторами до повномасштабного вторгнення, припинили спроби заморозити "конфлікт". Так, мінські домовленості і консультації не дали бажаного результату. Тепер союзники України шукають інші варіанти.

Безпекові гарантії для України: останні новини

  • Джерела WSJ кажуть, що наразі питання щодо членства України в НАТО начебто не стоїть. Однак західні партнери пропонують Києву безпекову модель за зразком Ізраїлю, щоб полегшити постачання зброї та технологій. Гарантами безпеки можуть стати США, Велика Британія, Франція та Німеччина.
  • Раніше міністр оборони Великої Британії також заявив, що наразі про членство України в НАТО не йдеться. Він сказав, що це питання вирішуватиметься вже після завершення війни.
  • Водночас Парламентська Асамблея НАТО закликала уряди своїх країн відкрито підтримати вступ України до Альянсу на саміті у Вільнюсі. Тоді ж ПА НАТО визнала злочини Росії проти України геноцидом, а російський режим – рашизмом.