Репресії, нестача лікарів та "чорний ринок праці": як виживає тимчасово окупований Маріуполь

9 квітня 2023, 04:36
Читать новость на русском

У тимчасово окупованому Маріуполі гуманітарна катастрофа. Не вистачає лікарів, зростає безробіття та продовжуються репресії проти населення.

Про це в ефірі 24 Каналу розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. За його словами, смертність у Маріуполі зросла у 8 разів після початку повномасштабної війни.

Дивіться також Пряма дорога на кладовище: у мерії назвали дві найбільші проблеми в Маріуполі

Продовжуються репресії та фільтрація

Так, за останній тиждень в Маріуполі пройшли зачистки через акції спротиву, розповів Андрющенко. Він наголосив на практиці доносів, яка наразі дуже розповсюджена в тимчасово окупованому місті. Чимало людей утримується у підвалах. Зокрема, центральний райвідділок – головна катівня.

"Режим триває, хоч і рухається такими хвилями. Людей арештовують. За нашими даними, до 10 тисяч маріупольців перебувають у тюрмах Донецької області й ця цифра зростає", – сказав він.

Не всі маріупольці наразі пройшли фільтрацію, яка триває, як і паспортизація. Радник міського голови наголошує на тому, аби мешканці подавали документи, а вже після перемоги "розбиратимуться, хто є хто".

"Всередині працює розвідка, і ніхто не уникне покарання. З іншого боку наражати себе на небезпеку та опинитися у підвалі – яка користь. Люди нам потрібні", – відзначив він.

Петро Андрющенко про гуманітарну катастрофу в Маріуполі: дивитись відео

Колапс медичної системи

Медична система в Маріуполі відсутня, зазначив Петро Андрющенко. Катастрофічно не вистачає лікарів та медперсоналу. Окупанти шукають на території Росії фахівців, закликають їхати до тимчасово окупованого міста та пропонують до 100 тисяч рублів заробітної плати. Утім, ніхто не поспішає цього робити.

Відсутній банк крові, кров йде окупантам. Ми розуміємо наслідки для звичайних мешканців. Медична система – головне, що вбиває маріупольців. Наразі смертність у 8 разів більша ніж до початку повномасштабного вторгнення. Щодня ми втрачаємо до 250 – 300 людей,
– наголосив на статистиці радник.

Вижити шляхом "чорного ринку праці"

Крім проблем з медичним обслуговуванням, зростає заборгованість за заробітними платами. Грошей немає, сказав спікер. В місті панує шалене безробіття та зростають тисячні черги за умовною гуманітарною допомогою.

"На днях оприлюднили списки, хто має право на цю допомогу – працездатні не можуть її отримати. Добре, що існує "чорний ринок праці" і люди можуть хоч якось заробляти. Дефіцит грошей – продукти є, але купити їх нема за що", – повідомив Андрющенко.

Маріуполь: останні події