"Маріупольський план" Януковича: чому на нього не пішов Дональд Трамп

7 листопада 2022, 12:52
Читать новость на русском
Маріупольський план Януковича – чому Трамп не погодився на нього Маріупольський план Януковича – чому Трамп не погодився на нього

Впливове американське видання New York Times опублікувало статтю про те, що Путін був готовий допомогти Трампу на виборах та яку плату хотів отримати натомість. Мовиться про так званий "Маріупольський план".

Про це 24 каналу сказав політолог Микола Давидюк. Він наголосив, що Трамп не був найкомфортнішим президентом для українців, але він не пристав на пропозицію Путіна.

Зверніть увагу Чи стане після виборів республіканська партія США "трампістською": думка Піонтковського

Яка роль Путіна в глобальній політиці

Давидюк зазначив, що Владіміром Путіним нині користуються та викидають. Така роль зараз відведена главі Кремля у глобальній політиці.

А зараз нам кажуть – погодьтеся. А чому ми повинні погоджуватися цьому старому албанському презервативу? Ні, не будемо. Ми його знищимо, викинемо й усе,
– заявив політолог.

За його словами, так само і Дональд Трамп робив щодо Путіна. Те ж стосується і екскерівника штабу Трампа Пола Манафорта, яким експрезидент США покористувався 2 тижні та викинув. Водночас усі "путінські прокладки" й досі намагаються здійснювати свою діяльність.

Давидюк прокоментував "Маріупольський план" Януковича: дивіться відео 

Чому Трамп не пішов на цей план

Давидюк наголосив, що до Трампа можна по-різному ставитися, але він є лідером ультраправих у цьому випадку. Він не був найкомфортнішим президентом для українців, але він не призвів до зради, якої хотів Путін.

Я думаю, що Трамп, покористувавшись Путіним, зрозумів, що це не найзручніший, але й не найгірший балканець, який був у нього в його житті, й, у принципі, він цим був задоволений,
– сказав політолог.

За його словами, зрозуміло, що Путін зараз злий та шукає "нових Трампів", але Україна йому цього не дозволяє. Наша країна нині веде таку політику, що зіграти в просту комбінацію на кшталт "ми вам чорнуху на твого конкурента, а ви нам здасте Україну" – цього вже не можна.

Він наголосив, що Україна зараз суб'єктивізувалася надзвичайно сильно й просто так цей розмін уже не проведеш не те, що в США, а й навіть усередині Республіканської чи Демократичної партій.

Більше про заяви Трампа щодо війни в Україні

  • США є надійним союзником України від початку повномасштабного вторгнення Росії. Однак колишній американський президент Дональд Трамп закликав "подружитися" з Кремлем через ядерну зброю.
  • Дональд Трамп вважає, що Путін не наважився б напасти на Україну, якби він далі був лідером Сполучених Штатів. Трамп цинічно сказав, що війні можна було запобігти, якби Україна погодилася на ультиматуми Кремля.
  • До наступних виборів президента США залишилося ще два роки. І хоч часу ще залишилося багато, видання уже почали повідомляти про можливу участь у перегонах Дональда Трампа.