Марна трата часу, – Трамп висловився про саміт G7
Зібрання "Великої сімки" – це проста трата часу. Більше домовленостей лідерам країн можна досягти під час двосторонніх зустрічей.
Про це очільник Білого дому Дональд Трамп сказав під час зустрічі з прем’єр-міністром Японії Шіндзо Абе та президентом Франції Еммануелем Макроном, інформує CNN.
Актуально: Туск пропонує запросити на саміт G7 у 2020 році Україну, а не Росію
До таких висновків Трамп дійшов після останніх двох самітів.
Американський лідер каже: двосторонні зустрічі корисніші, ніж саміт G7, бо на таких перемовинах можна обговорити конкретні речі, а не проблеми довкілля.
Тому, крім саміту "сімки", Трамп готується до індивідуальних зустрічей з іншими лідерами країн-учасниць. Зокрема, вже домовлена така зустріч із прем’єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном.
Попри неефективність зустрічей G7 Трамп усе ж хоче, аби до міжнародного клубу повернулася Росія. Він вважає, що її членство "було б доцільним".
Що таке "Велика вісімка"?Міжнародний клуб, що раніше об'єднував Велику Британію, Німеччину, Італію, Канаду, Росію, США, Францію та Японію. Так само називають і неофіційний форум лідерів цих країн за участю Європейської комісії, в рамках якого здійснювалося узгодження підходів до актуальних міжнародних проблем.
Проте після анексії Криму Росія була піддана нищівній критиці з боку країн "Великої сімки" і формально виключена зі списку G8. Так, у червні 2014 року не відбулася запланована зустріч G8 в російських Сочі. Замість неї була проведена зустріч G7 в Брюсселі.
Дивіться також: За яких умов Росія може повернутися до "Великої вісімки"
Важливо! 24 серпня стартував черговий саміт G7 у французькій Біарриці. Головними темами саміту G7 у 2019 році стали боротьба з глобальною нерівністю у світі та дискримінацією жінок.
Проте, реально на перший план обговорень світовими лідерами можуть вийти зовсім інші питання – ядерна програма Ірану, випробування балістичних ракет у Північній Кореї, криза у Венесуелі, гальмування економічного зростання.
Також на саміті обговорять питання екологічної відповідальності та скорочення викидів вуглецю.