Масована атака Росії: у Міненерго пояснили, чому агресору вдалося створити проблеми Україні

12 жовтня 2022, 14:54
Читать новость на русском

Нам дуже багато хто допомагає у світі – обладнанням, гуманітарною підтримкою. На жаль, поки не запрацював на повну потужність Фонд, який створили ще навесні, аби вирішувати нагальні питання, які виникають через обстріли.

Про це 24 каналу розповіла радниця міністра енергетики, надзвичайна та повноважна амбасадорка Лана Зеркаль. Вона також зазначила, що у цьому Фонді вже є 500 тисяч євро від Данії, 10 мільйонів від Німеччини та 10 мільйонів доларів від Британії, їх потрібно письмово оформити.

Читайте також Не збіг, – Зеркаль назвала, хто заважає Україні постачати більше електроенергії в Європу

"Але це тільки початок, всі розуміють, що потрібно підтримувати нас, бо без підтримки нам буде дуже важко та іноді взагалі неможливо пройти цей зимовий період", – каже Зеркаль.

Такого масштабу руйнувань, яких зазнали ми зараз – це важко було передбачити. Якщо говорити про відсоткове співвідношення, то пошкоджені 30% підстанцій, які розподіляють енергоресурс,
– додає вона.

Чи є критичними руйнування після обстрілів 10-11 жовтня

Ці руйнування не є критичними на зиму, каже Лана Зеркаль, але складнощі виникли через те, що руйнування відбулися одночасно.

Детальніше про руйнування енергосистеми України внаслідок масованого обстрілу: дивіться відео

"Це складна робота для енергетиків та ремонтних бригад, їм доводиться працювати цілодобово, аби у домівках була електрика", – додає фахівчиня.

Звичайно, такого масштабу не було – ми зіштовхнулися із потребою ремонту по всій країні. Але наші люди неймовірні, тому все полагодимо.

Опалювальний сезон в Україні буде складним: як триває підготовка

  • Україна активно готується до опалювального сезону. Президент Володимир Зеленський відверто заявив, що зима цьогоріч буде не простою. Попри це, українська влада робить усе, аби в українців було тепло в оселях.
  • За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, житлові будинки та теплові мережі готові на майже 90%, тож невдовзі можна буде говорити про вихід на всі 100%. Але мовитиметься лише про ті регіони держави, де не ведуться активні бойові дії.
  • Однак важливо не лише налагодити роботу мереж, а й забезпечити себе необхідною кількістю палива, яке й генеруватиме тепло. Так, у підземних газосховищах України зберігається майже 14 мільярдів кубометрів газу.
  • Через повномасштабне вторгнення енергосистема України матиме проблеми. Потрібно бути готовими