На українців очікує, мабуть, найскладніша зима за всі роки незалежності нашої держави. Тож питанню підготовки помешкань громадян до опалювального сезону приділили особливе значення. Розповідаємо, скільки блакитного палива та вугілля вдалося заготувати.

Читайте також На українців чекають віялові відключення цієї зими: що робити без світла

Скоро досягнемо показників у 100%

Почнімо з загальної цифри, озвученої Денисом Шмигалем. Прем'єр-міністр наголосив, що житлові будинки та теплові мережі готові на майже 90%. Тож невдовзі можна буде говорити про вихід на всі 100%. Але мовитиметься лише про ті регіони держави, де не ведуться активні бойові дії.

Важливо не лише налагодити роботу мереж. Потрібно ще й забезпечити себе необхідною кількістю палива, яке й генеруватиме тепло. Так, у підземних газосховищах України зберігається майже 14 мільярдів кубометрів газу.

Розраховуємо також на додаткові обсяги імпортного газу від наших партнерів. Про це говорили зі США, Великою Британією, Норвегією,
– додав Шмигаль.

Що стосується вугілля, то вдалося накопичити близько 2 мільйонів тонн. До початку опалювального сезону, підкреслює прем'єр-міністр, ним планують заповнювати наявні в нашій державі склади.

Крім того, цьогоріч акцент зробили і на деревині. Вона стане альтернативним джерелом опалення, а в регіонах, де не вдалося відновити інфраструктуру, ледь не єдиним. Так, військові адміністрації вже отримали 562 мільйони гривень субвенцій. Їх спрямують на покупку деревини, яку передадуть у регіони, прилеглі до зон ведення бойових дій.

Напередодні київська влада розповіла, коли почнеться опалювальний сезон у столиці.

Коли у помешканнях киян стане тепло

Як зазначив заступник глави КМДА Петро Пантелеєв, усе залежатиме від погодних умов. Якщо середньодобова температура у столиці упродовж трьох діб буде нижчою за +8 градусів за Цельсієм, то тепло увімкнуть. Але і то за умови, що й надалі зберігатиметься такий температурний режим.

Цьогоріч, переконаний Пантелеєв, доцільніше буде взяти на озброєння гнучкий підхід. Він дозволить не спалювати газ, коли у цьому немає потреби. Особливо у ті дні, коли температура за вікном досить висока.

Варте уваги – в ЄС скандали через газовий шантаж Путіна: дивіться відео