Відключення світла можливі
Як розповів 24 каналу Юрій Корольчук, експерт Інституту енергетичних стратегій, основа енергосистеми України – це атомні електростанції. І якщо, один або два енергоблоки АЕС вийдуть з ладу, навіть на короткостроково, то Україна не матиме чим замістити дефіцит.
Читайте також Просто і швидко: як навчитися інвестувати в криптовалюту
Треба бути готовим до віялових відключень електроенергії.
І тут варто треба пам’ятати про критичну інфраструктуру, лікарні, пологові будинки тощо. Електрогенераторів на всіх не вистачить.
Як підготуватися до втрати електроенергії
Без сумніву, влада розглядає різні сценарії проходження опалювального сезону і реагуватиме згідно з виявленими проблемами.
Максим Білявський розповів, що центральні органи влади України мають чіткі плани стосовно позаштатних ситуацій.
В разі руйнування енергетичної інфраструктури електроенергія чи природний газ мають подаватися через аварійні й дублюючі системи.
Якщо зникло світло у багатоквартирних будинках, мешканці можуть використати генератор, проте є деякі нюанси.
Мінімальний генератор, який необхідний для отримання електроенергії — це 3—5 кіловатів на квартиру. Якщо у під'їзді 40 квартир, то потрібно генератора, з потужність від 100 до 120 кіловатів. У такому разі, його вага сягатиме 500 кілограмів, споживатиме він десь 2 літри солярки на годину роботи, а ціна коливатиметься від 300 до 400 тисяч гривень.
Ми розуміємо, що це фактично не можливо у багатоквартирних будинків, адже ані влада не зможе закупити такий генератор, ані мешканці. Таким чином, люди стають заручниками ситуації. Єдине, що можуть жителі – це чекати, коли буде перепідключена мережа з однієї на іншу,
– каже Олег Попенко, експерт з ЖКП та голова правління Спілки споживачів комунальних послуг.
Андрій Закревський, експерт з енергетики, радить у разі відключення світла у квартирах, подумати, як саме жителі за період вимкнення світла ходитимуть в туалет, адже каналізація не працюватиме. Тоді варто зібратися і зробити спільний туалет на дворі біля будинку.
Якщо у будинку опалення пов'язане з електроенергією, то треба запастися акумуляторами, які хоча б на годину в день могли вмикати котел і прогрівати квартиру. Щодо приготування їжі, то якщо у вас приватний будинок і ви маєте пічку, на ній без проблем можна приготувати щось. Якщо ж її немає, то можна купити балон з газом і під'єднати до газової плити.
Та все ж, експерт наполягає на переїзді з будинку, якщо 3 – 4 дні немає електроенергії.
Актуально Не пальниками єдиними: які запаси продуктів варто зробити цієї зими
Що купити у разі відключення світла
Відсутність електроенергії у багатоквартирному будинку – це непрацююча каналізація, відкачка, немає гарячої та холодної води, а також опалення. Це унеможливлює повноцінне проживання.
Якщо світло зникло лише тимчасово, то вам пригодяться:
- Павербанки;
- Ліхтарики;
- Свічки;
- Теплий одяг;
- Запаси додаткової води;
- Генератори;