Масовані удари Росії: експерт розповів про запас міцності української енергосистеми
Зранку 31 жовтня країна-агресорка здійснила черговий масований обстріл енергетичної інфраструктури України. Ворожі удари роблять систему слабшою, адже виникають пошкодження, які треба ремонтувати.
Деякі з таких пошкоджень потребують багато часу на їх ліквідацію. Про це 24 каналу розповів експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.
Зверніть увагу Масована ракетна атака по Україні: де атакувала Росія та які наслідки обстрілів
Росіяни б'ють по об'єктах маневрової генерації
Так, ракетні удари, яких країна-агресорка завдала по нашій критичній інфраструктурі вже є третьої масованою хвилею. Як і перші дві, вона стосується об'єктів маневрової генерації, тобто ТЕС та ТЕЦ. Вони забезпечують покриття пікових годин споживання електроенергії.
Власне тому віялові або примусові відключення сьогодні це вихід із ситуації, щоб зберегти цілісність енергосистеми,
– зауважив Корольчук.
Крім того, росіяни атакують і гідроелектростанції, які також є об'єктами маневрової генерації. Хоч ГЕС займають незначний обсяг у виробництві електроенергії, вони є дуже важливими, оскільки доволі оперативні.
"Зараз це спроба вплинути не на самі гідроелектростанції, а на інфраструктуру пов'язану з видачею електроенергії з цих об'єктів. Тобто вони залишаються неушкодженими, але проблема в тому, щоб отримати електроенергію від них", – пояснив експерт Інституту енергетичних стратегій.
Корольчук прокоментував атаки росіян по нашій енергосистемі: дивіться відео
Масована ракетна атака Росії: що відомо
- Зранку 31 жовтня країна-агресорка завдала нового масованого ракетного удару по об'єктах критичної інфраструктури України. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що внаслідок ворожих атак було пошкоджено 18 об’єктів, більшість із яких енергетичні.
- Усього країна-агресорка випустила понад 50 крилатих ракет типу Х-101 та Х-555 з півночі Каспійського моря та з району Волгодонська, що в Ростовській області. Повітряні Сили України збили 44 ворожих ракети.
- Журналіст Андрій Цаплієнко розповів, що ранкова ракетна атака коштувала країні-агресорці приблизно 400 – 600 мільйонів доларів. Він зауважив, що ця сума перевищує половину річних бюджетів Новосибірська чи Єкатеринбурга.
- Нові пошкодження ускладнили ситуацію в енергосистемі України. Для ліквідації аварій після ракетних ударів були введені локальні обмеження споживачів в межах областей. Станом на 18:00 годину 31 жовтня мешканцям столиці вже відновили електропостачання.